Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
4P1K - Doğa Yaşam Dergisi
Ana Sayfa > 4P1K

4P1K Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj 4P1K adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

4P1K Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

4P1K

Doğa Yaşam Dergisi

Merhaba,

İlk sayımızla ve “Onlarsız Bir Dünya Asla" diyenlerin Yaşam tarzı dergisi” mottosuyla karşınızdayız.

Bizler dergiyi oluştururken, ülkemizde hala ağır aksak giden hayvanların yaşam haklarına saygıyı pekiştirmeyi, onlarla paylaştığımız dünyanın ne denli yaşanmaya değer bir yer olduğuna dikkat çekmeyi, vazgeçilmez dostlarımızın dertlerine çare, sorunlarına çözüm olabilmeyi ve en önemlisi de; onlarsız bir dünyanın ne kadar anlamsız olabileceğine dikkat çekmeyi amaçladık. Bunu yaparken, yaşamını onlarla birlikte sürdüren, onların sessizliğine ses veren, hastalıklarına çare bulan, yaşadığımız gezegenin farkında olan, onları seven dostlarımızdan yardım aldık. Doktorlarımız, aktivistlerimiz, yazarlarımız, editörlerimizle birlikte bizler de yayın kadrosu olarak bu dergiye inandık ve gönül verdik.

İçeriğimizi oluştururken; "hayvansever" ortak payda da buluşan hemen herkesin günlük yaşamına değecek ve ilgi çekecek konulara - konuklara yer vermeye dikkat ettik. Umuyoruz sizlerin de katkılarıyla bu uzun yolda, kimi zaman eğlenerek, kimi zaman hüzünlenerek, çoğu zaman öğrenerek yürümeye devam edeceğiz. Bu maratonun sonu olmadığının farkındayız. Ancak burada hedefler koymaktan çok yolculukla gelişmek, daha çok fark etmek, daha çok fark ettirmek ve dikkat çekerek faydalı olabilmek sevdasındayız.

Bu ilk sayımızda, minik Arya’sını bir bebek gibi giydiren, Çakıl’ın üzerine titreyen, Salsa için gözyaşı döken müthiş bir anne ve müthiş bir Rock Yıldızıyla; Gamze Lim’le geçirdiğimiz çok keyifli saatleri, O’nun ağzından aktardık. Jack’ın hüzünlü hikâyesiyle duygulandık, Randalfla yollara düştük… Keçi’nin ayak izlerini sürdük, Selmin Akdağ ile kitabı üzerine konuştuk…. Bir çocuğun ağzından patili dostlarımız için dökülenlere şahitlik ettik… Gül Turan’a kulak verdik, kolay sorulara, zor cevaplar bulduk… Kaan’ın penceresinden baktık, oradan Türkan Dağdelen’e uzanıp “Onlardan Haber Var” dedik. Sonra epeyce bir yol daha kat ettik. Uzun lafın kısası, aynen düşündüğümüz gibi; kimi zaman eğlenerek, kimi zaman hüzünlenerek, çoğu zaman öğrenerek bir sayı hazırladık ve şimdi sizinle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.

Dosttan dosta, içten sevgiyle…

4P1K

  • Arşiv Sayısı : 1
  • Son Sayı : Temmuz-Eylül 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : 3 Aylık

4P1K Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017