Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Ankara Life - Şehir Yaşam Dergisi
Ana Sayfa > Ankara Life

Ankara Life Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Ankara Life adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Ankara Life Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Ankara Life

Şehir Yaşam Dergisi

Hititler Bu Çikolatada Yaşıyor...

Eğitimci Nihal Sevilmen'in kendi adıyla yarattığı çikolataları denemediyseniz çok şey kaybettiniz demektir.

Sevilmen'in içinde hiçbir sentetik katkı barındırmayan ve tamamı organik ürünlerden oluşan çikolataları sizi kelimenin tam anlamıyla zaman yolculuğuna çıkartacak!

Çünkü bu çikolatalar içinde bir tarih barındırıyor. Zira bu tat, Hititler'den beri ekip biçilen, üzerinde yaşamış medeniyetlerin izlerini hala taşıyan, miras yoluyla küçüle küçüle bir avuç kalan, bıkmadan usanmadan üretmeye devam eden toprağın hikayesi.

Çünkü, ,Nihal Sevilmen'in çikolatalarında kullandığı meyveler, Ege'nin binlerce yıllık kayısı, erik ve nar bahçelerinin sezonluk mahsullerinden oluşuyor.

Nihal Sevilmen neden çikolata üretiyor?

Çünkü Sevilmen'in amacı; bolluğun, bereketin, sağlığın kaynağı olan bu toprağı, bu bahçeyi simgesel olarak gönüllerde ve damaklarda yaşatmak! O halde Nihal Sevilmen Counture Chocolate misyonu da sağlıklı yaşama katkı olmalıydı; sürdürülebilir doğa, tarih, kültür, çevre ve tarım bilincinin yükseltilmesi, sağlıklı, güvenilir ürünlerle sağlıklı yaşama katkıda bulunmayı görev edinmeliydi. Anadolu'nun geleneksel tariflerini yorumlayarak sağlıklı lezzetler oluşturmalıydı. Bunlar markanın temel ilkelerini, önceliklerini ve vazgeçilmezlerini oluşturdu.

Sevgiler

Sertaç Kantarcı

  • Arşiv Sayısı : 85
  • Son Sayı : Temmuz 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Ankara Life Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017