Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Banka&Sigorta - Sektörel Dergisi
Ana Sayfa > Banka&Sigorta

Banka&Sigorta Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Banka&Sigorta adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Banka&Sigorta Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Banka&Sigorta

Sektörel Dergisi

Merhaba

Banka&Sigorta’nın Haziran sayısında, banka ve sigorta sektöründen güncel haberlerin yanı sıra araştırmalar, röportajlar, dönemsel göstergeler ve piyasaların nabzından oluşan dopdolu bir sayı hazırladık.

Yapılan araştırmalar 17 Avrupa ülkesi arasında Türkiye’nin emeklilik dönemi tasarruf açığında 125,2 milyar Euro ile 5. Sırada olduğunu gösteriyor. Bireylerin emeklilik hayatlarındaki refah seviyelerini koruyabilmeleri için erken yaşta tasarruf alışkanlığına başlanılması büyük önem taşıyor. Gayri Safi Yurt İçi Hasıla ile kıyaslanınca 17 Avrupa ülkesi arasında emeklilik dönemi tasarruf açığı en fazla olan Türkiye. Türkiye’de her yıl toplam 125,2 milyar Euro, kişi başı ise 3.200 Euro ek tasarruf yapılması gerekiyor.

Türkiye Bankalar Birliği’nin yayınladığı “Türkiye’de Bankacılık Sistemi Banka, Şube ve Personel Sayıları Mart 2017” raporuna göre, banka şube sayısı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 4 küçülerek 10 bin 754 oldu. Toplam 196 bin 758 kişinin istihdam edildiği bankacılık sektörü, sigorta sektöründe olduğu gibi kadın çalışan sayısının erkeklerden fazla olması nedeniyle dikkat çekiyor. İstihdam edilen personelin eğitim profiline bakıldığında yükseköğretim ve üzeri eğitim alan kişiler istihdam içerisinde önemli bir pay oluşturuyor.

2017 yılının ilk çeyreği sonunda katılımcı sayısı 6 milyon 748 bin kişiye yükseldi. Sistemin toplam fon büyüklüğü önceki yılın aynı dönemine göre %23,59 oranında artışla 57 milyar 98 milyon TL olurken yıl sonunda sistemden emekli olmaya hak kazanan katılımcı sayısı 49 bin 767 olarak ortaya çıktı. Detayları haberimizde bulabilirsiniz.

2017 yılının ilk çeyreği sonunda bankaların sigorta sektöründeki prim üretimi önceki yılın aynı dönemine göre %38 oranında artarak 3 milyar 113 milyon TL oldu. Bu dönemde toplam prim üretiminde en yüksek paya %27,2 ile önceki dönemlerde olduğu gibi sorumluluk branşları sahip olurken en fazla artış %50,86 ile hayat branşında yaşandı.

Her sayımızda olduğu gibi bu sayıda da banka, sigorta, emeklilik sektörleri ve ekonomi alanında değerli isimlerle yaptığımız röportajlara yer veriyoruz. Banka&Sigorta dergisine bu ay misafir olan röportaj konuklarımız Experian Türkiye Genel Müdürü Mehmet Bozacıoğlu ve İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen’in yanıtlarını keyifle okuyacağınızı umuyoruz.

Saygılarımızla

BEST

  • Arşiv Sayısı : 19
  • Son Sayı : Haziran 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : 2 Aylık

Banka&Sigorta Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017