Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Banka&Sigorta - Sektörel Dergisi
Ana Sayfa > Banka&Sigorta

Banka&Sigorta Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Banka&Sigorta adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Banka&Sigorta Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Banka&Sigorta

Sektörel Dergisi

Merhaba

Banka&Sigorta’nın Nisan sayısında, banka ve sigorta sektöründen güncel haberlerin yanı sıra araştırmalar, röportajlar, dönemsel göstergeler ve piyasaların nabzından oluşan dopdolu bir sayı hazırladık.

Bankalar tarafından sunulan sigorta ürünleri hem müşterilerin finansal risklerini koruma altına alıyor hem de bankaların mali rasyolarına katkı sağlayabiliyor. Gelişen teknoloji ile müşteri ihtiyaçları ve riskler de değişiyor. Bankalar, sektörde sunulan sigorta ürünlerini yeterli bulsa da sigorta bilincinin artırılması konusunda çalışmalar yapılması gerektiğini ve özellikle dijital dünyadaki risklere yönelik ürünler oluşturulması gerektiğini düşünüyor. Müşteri ihtiyaçlarına uygun sigorta ürün çeşitliliğinin bankalar için önemini haberimizde okuyabilirsiniz.

Türkiye’de internet bankacılığını aktif olarak kullanan bireysel ve kurumsal müşteri sayısı 2016 yılında yüzde 17 artarak 20 milyon 435 bin 952’ye ulaştı. Mobil bankacılıkta aktif müşteri sayısı yüzde 58 yükselerek 19 milyon 217 bin kişiye yükseldi. İnternet bankacılığı hizmetleri 1 trilyon TL üzerinde hacim oluştururken, bireysel müşterilerin tercih ettiği mobil bankacılık hizmet hacmi ise 330 milyar TL’yi geçti.

Banka ve sigorta sektörünün işbirliği 2017 yılında da başarılı bir şekilde devam ediyor. Sigorta ürünlerinin müşteriler ile buluşması konusunda sektöre avantaj sağlayan banka dağıtım kanalı, inovatif uygulamaları ve dijital trendleri takip etmek konusunda Türkiye’deki öncü sektörlerden biri. Bankaların inovatif uygulamaları, bankasürans modeli ile de sigorta sektörüne yansıyor mu? Detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Hayat sigortaları son yıllarda hem karlılık hem de prim üretiminde yükselişini sürdürüyor. Kredi kapsamında yaptırılan sigorta algısını değiştirecek farklı teminatlarla zenginleştirilen ve ürün çeşitliliği artan hayat sigortalarının 2016 yıl sonundaki prim üretimi bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 34 artarak yaklaşık 5 milyar TL’ye ulaştı. Toplam prim üretimindeki payını yüzde 39 artıran bankalar 4 milyar TL’lik üretim sağladı.

Her sayımızda olduğu gibi bu sayıda da banka, sigorta, emeklilik sektörleri ve ekonomi alanında değerli isimlerle yaptığımız röportajlara yer veriyoruz. Banka&Sigorta dergisine bu ay misafir olan röportaj konuğumuz AvivaSA CEO’su Fırat Kuruca’nın yanıtlarını keyifle okuyacağınızı umuyoruz.

Saygılarımızla

BEST

  • Arşiv Sayısı : 18
  • Son Sayı : 15 Nisan 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : 2 Aylık

Banka&Sigorta Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017