Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Banka&Sigorta - Sektörel Dergisi
Ana Sayfa > Banka&Sigorta

Banka&Sigorta Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Banka&Sigorta adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Banka&Sigorta Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Banka&Sigorta

Sektörel Dergisi

Merhaba

Banka&Sigorta’nın Şubat sayısında, banka ve sigorta sektöründen güncel haberlerin yanı sıra araştırmalar, röportajlar, dönemsel göstergeler ve piyasaların nabzından oluşan dopdolu bir sayı hazırladık.

Sigorta ve emeklilik sektörü ile iş ortaklığı yapan bankalar, sektördeki etkin dağıtım kanallarından biri olma hedeflerini 2017 yılında da sürdürüyor. Bankaların 2017 bankasürans hedefleri arasında daha fazla dijitalleşme ve müşterilerine daha fazla ürün sunabilmek var. Bankaların önemli hedeflerini haberde bulabilirsiniz.

Bankacılık sektöründe yer alan 52 banka, üçüncü çeyrek itibarıyla 11 bin 926 şube ve 211 bin 673 personel ile faaliyetlerine devam ediyor. Eylül 2016 döneminde, sektördeki toplam kredi tutarı 1 trilyon 610 milyar TL olarak görülürken bu miktarın yüzde 50’sini ticari ve kurumsal krediler, yüzde 25’i KOBİ kredileri ve yüzde 25’ini kredi kartları dahil tüketici kredileri oluşturuyor. Sermaye yeterlilik oranı yüzde 16; kredilerin takibe dönüşüm oranı ise yüzde 3,32 olarak ortaya çıktı.

2016 yılı sonunda Bireysel Emeklilik Sistemi’nde toplam fon büyüklüğü önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 23,36 oranında artarak 53 milyar 20 milyon TL’ye yükseldi. Bu dönemde katılımcı sayısı 6 milyon 605 bin kişi geçerken, sistemden emekli olmaya hak kazanan katılımcı sayısı 40 bin 46 olarak görüldü.

2016 yılı sonunda sigorta sektörünün prim üretimi önceki yılın aynı dönemine göre yüzzde 29,51 oranında artarak 40 milyar 181 milyon TL olurken, bankaların prim üretimi 8 milyar 630 milyon TL olarak gerçekleşti. Bankaların prim üretiminde hayat branşı yüzde 84’lük pay ile önceki dönemlerde olduğu gibi ilk sırada yer alırken bankaların toplam prim üretimi önceki yıla göre 24,83 oranında artış gösterdi.

Her sayımızda olduğu gibi bu sayıda da banka, sigorta, emeklilik sektörleri ve ekonomi alanında değerli isimlerle yaptığımız röportajlara yer veriyoruz. Banka&Sigorta dergisine bu ay misafir olan röportaj konuğumuz Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen ve Yapı Kredi Bankasürans Direktörü Mehmet Kazgan’ın yanıtlarını keyifle okuyacağınızı umuyoruz.

Saygılarımızla

BEST

  • Arşiv Sayısı : 17
  • Son Sayı : 15 Şubat 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : 2 Aylık

Banka&Sigorta Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017