Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Bebek News - Anne Çocuk Dergisi
Ana Sayfa > Bebek News

Bebek News Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Bebek News adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Bebek News Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Bebek News

Anne Çocuk Dergisi

Anne babanın ilk olarak çocuğun sevgi ve güven ihtiyacını tam anlamıyla karşılanması gerekmektedir. Çünkü sevgiyi ve güveni hissetmeyen; kalbinde sevgi tohumlarının yeşermediği bir bireyden sorumlu, vicdanlı olmasını beklemek son derece hayalidir. Hans Zulliger bu konuda “Eğer bir insanda sevme yeteneği yoksa o insan eğitilememekte, hemcinsleri için sorumluluk duygusu taşımamakta, vicdansız olmaktadır.” Demiştir.

Gelişimin ilk evrede, gelişimin temel unsuru olarak sevgi karşımıza çıkar. Yeni doğan çocuk, annesinin kendisini hep seveceğinden, isteyeceğinden ve terk etmeyeceğinden emin olma duygusu geliştirebilirse, çocukta temel güven duygusunun çekirdeği oluşur. Vicdan gelişiminde de sevgi temel unsurdur. Çocuk yanlış davranışlardan sahip olduğu sevgiyi korumak için kaçar. Hatta bu konuda Hans Zulliger, çocukların yanlış davranışları karşısında bedensel cezaları istemelerinin altında yatan nedenin; sahip oldukları sevgiyi korumak olduğunu düşünmektedir. Çocukların gelişiminde koşulsuz sevgi çok önemlidir.

Çocuğa yalnız bizi mutlu edeceği şeyler yaptığında değil her zaman ve her koşulda sevgi duyacağımızı hissettirmemiz gerekir. Bu sevgiyi hisseden çocuk kendini daha güvende hisseder.

Yekta Korkmaz

  • Arşiv Sayısı : 24
  • Son Sayı : Haziran 2015
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Bebek News Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017