Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Bee Life - Eğitim Dergisi
Ana Sayfa > Bee Life

Bee Life Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Bee Life adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Bee Life Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Bee Life

Eğitim Dergisi

Herkese merhaba,

Bu yazıma yeni yıl, yeni umutlar değil de geçen yıl ne tükettik,ne kadar tükettik diye başlamak istiyorum. Bu sayımızda TÜKETİM konusunu yatırdık masaya. Değerli ömrümüzü, geri alamadığımız zamanımızı, çok büyük emeklerle kazandığımız paramızı sürekli tüketiyoruz. Çoğu konuda hiç üretmeden kodlanmış gibi sadece tüketiyoruz ancak kaynaklar tükenince ne yapacağımızı hiç düşünmüyoruz. Peki, doğru zamanda doğru miktarda tüketmeyi biliyor muyuz? Farkında olmadan tüm dış etkenler, hayat, teknoloji bizleri hızlı yaşamaya, düşünmeden harcamaya, sürekli tüketmeye, daha savurgan olmaya yönlendiriyor. İşte yeni yılda hayatı, zamanı, doğayı ve kendimizi tüketirken bilinçli olmak için tüketim üzerine farkındalığınızı arttırmak istedik ve Yavaş Yaşamı Destekleme Derneği ile karşılaştık. Sloganları son derece keyifli, web sayfalarını incelemenizi tavsiye ederim.

Arı Okulları Mezunlar Derneği, 4. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı da başarıyla tamamladı. BeeLife ekibi olarak derneğimizin yeni yönetim ve denetim kurulunu gönülden tebrik ediyor, önümüzdeki 3 yıllık çalışma sürecinde başarılar diliyoruz. Özel Arı Okulları Mezunlar Derneği, Mayıs 2007’de kurucu yönetim kurulunun değerli üyelerinin göstermiş oldukları özveri sayesinde kuruldu. BeeLife ekibi olarak bu sene 10. yılını yaşayacak olan ARIMED’in yeni yönetim kurulunun ve tüm üyelerinin yeni yılları kutlarız.

10. sayımız ve 2017 model tasarımımızla karşınızdayız. Yeni çizgiler, yeni röportajlar, yeni makaleler yeni konularla BeeLife 2017’ye dolu dolu başlıyor. Sizlerin sonsuz desteği ile nefes alan dergimiz, 2 yaşını doldurdu. Mezunlardan haberler ve Business Network ile mezunlar arasındaki bağı desteklerken her sektörden mezunumuza ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Dergimizi keyifle okumanızı dilerim… Ayrıca yorumlarınız ve yeni fikirlerinizle bizlere ulaşmanızı çok önemsiyoruz, bir e-mailiniz yeterli olacaktır.

Ocak, şubat ve mart aylarını kapsayan bu sayımızda Dünya Kadınlar Günü ve Sevgililer Günü’ne de değindik. Son yıllarda kadınlara yapılan her türlü şiddet göz önüne serilirken, 8 Mart’tan bahsetmenin bir amacı olması gerektiğine inanıyorum. Bence izlediğimiz ve dinlediğimiz olaylar toplumumuzun geleneklerini ve kültürel değerlerini kaybettiğinin göstergesidir. Aile birlikteliğine, eğitime, okuma-yazmaya, inancımızı doğru okuyup anlamaya, tarihimize ve kültürümüze her yaşta gerekli önemi vermeliyiz. 1977’de Birleşmiş Milletler bu günü Kadın Hakları ve Uluslararası Barış Günü olarak tanımlamıştır. Amaç; toplumsal huzurun, barışın ve cinsiyet eşitliğinin ülkelerde sağlanmasıdır. Yoksa istatistiklere bakıldığında dünya genelinde eğitim almamış yığın istatistiğinde ya da çalışmayan birey yığınının istatistiğinde fazla olan hep kadın sayısıdır. Cumhuriyet ile kazanılmış çağdaş haklar ve özgürlüklerin yanı sıra cennet annelerin ayakları altındadır kültürü ile yaşayan ülkemizin tüm kadınlarının gününü kutluyorum.

Sıfır kilometre 365 adet gün bizlere sunulurken, daha verimli, daha üretken planlar yapabiliriz. Optimum seviyede tüketerek, başta doğal kaynaklarımızı koruyabiliriz. Zamanın kıymetini bilirsek daha fazla anı en sevdiklerimizle paylaşabiliriz. Ülkemizin huzur ve refah içinde olması, bizden sonra gelecek nesiller ve tabii ki kendimiz ve ailemiz için eminim hepimiz geleceğe umutla bakıyoruz. Umut varsa hayat vardır… Yeni yılda sahip olduğunuz her şey için şükretmeniz, mizah duygunuzu beslemeniz, sağlığınıza önem vermeniz, muhtaç olanlara yardım etmeyi unutmamanız dileğiyle, yeni yılınız kutlu olsun…

Sevgiyle kalın…

Seda Tarman

  • Arşiv Sayısı : 8
  • Son Sayı : Ocak-Mart 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : 3 Aylık

Bee Life Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017