Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Best - Sektörel Dergisi
Ana Sayfa > Best

Best Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Best adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Best Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Best

Sektörel Dergisi

Merhaba

BEST Dergisi’nin Temmuz sayısı bireysel emeklilik ve sigorta sektörü ile ilgili güncel haberler, röportajlar ve araştırmalarla sizlerle buluşuyor.

BEST Dergisi’nin Temmuz sayısında InsureTech ve inovasyonun sigorta sektörüne olan etkilerini inceledik. Artık hayatımızın bir parçası haline gelen teknoloji, birçok sektörü etkisi altına aldığı gibi sigorta sektörünü de etkilemeye devam ediyor. Hızla boyut atlayan teknoloji; sigorta sektöründeki iş yapış biçimlerine, hasar ve müşteri hizmetlerine ve ürün geliştirilmesi konusuna da yansıyor. ABD, İngiltere, Almanya ve Hollanda gibi ülkelerin büyük atılımlar gerçekleştirdiği InsureTech uygulamaları; Türkiye’de de konuşulmaya ve uygulanmaya başladı.

İnovasyon ile yeniden şekillenmeye başlayan sigorta şirketleri, yeni teknolojilerle geliştirilmiş uygulamalar ile müşterilerinin hayatını kolaylaştırmaya ve sektörde fark yaratmaya odaklanıyor. Manuel poliçe kesiminden Chat Bot sistemlerine uzanan süreçte birçok
gelişmenin yaşandığı Türkiye sigorta sektörü, inovatif uygulamalar ile sigorta pastasının büyüyebileceğini öngörüyor.

Bu ay ele aldığımız konulardan biri de finansal okuryazarlık oranının artmasının bireysel emeklilik sektörüne ve bireylerin tasarruf alışkanlıklarına nasıl etki ettiği idi. Bireylerin bütçelerini daha iyi yönetebilmesi anlamına gelen finansal okuryazarlık, tasarruf oranlarının artmasını da sağlıyor. Bireysel emeklilik sektörü, BES ve otomatik katılım için finansal okuryazarlık seviyesinin önemli bir rol oynağını düşünüyor. Finansal okuryazarlık oranlarının artması konusunda çalışmalar da yapan emeklilik sektörü; bu oranın artmasının BES’e ve otomatik katılıma olan bilinç seviyesini artıracağını düşünüyor.

Türkiye’deki trafik kazalarını incelediğimiz infografik haberimizde gerçekleşen kazaların en fazla hangi mevsimde, ne şekilde gerçekleştiği ve ne gibi sonuçlara yol açtığı ile ilgili bilgilere erişebilirsiniz. 2016 yılında Türkiye’de 1 milyon 210 bin trafik kazası gerçekleşti, 7 bin 300 kişinin hayatını kaybettiği trafik kazalarında 303 bin 812 kişi yaralandı. En fazla trafik kazası Pazartesi günleri gerçekleşirken en fazla kazaya karışan araç türü yüzde 56 ile otomobiller oldu. Tüm trafik kazalarının yüzde 36’sı İstanbul’da yaşanan kazalardan oluşuyor. Sigorta sektörü 2016 yılında trafik branşında 5,24 milyar TL tazminat ödemesi gerçekleştirdi.

2017 yılının ikinci çeyreği sonunda Bireysel Emeklilik Sistemi’nde katılımcı sayısı önceki yıla göre yüzde 6,79 oranında artarak 6 milyon 806 bin kişi oldu. Sistemin toplam fon büyüklüğü önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 24,65 oranında artarak 60 milyar 551 milyon TL’ye yükseldi. Bu dönemin sonunda sistemden emekli olmaya hak kazanan katılımcı sayısı 55 bin 303 olarak görüldü.

BEST Dergisi’nin Temmuz sayısında bireysel emeklilik ve sigorta sektörünün önemli isimleri röportaj konuklarımız oldu. MetLife Genel Müdürü Deniz Yurtseven, Ray Sigorta Genel Müdürü Koray Erdoğan ve Adendum Aktüerya Emeklilik Danışmanlık Kurucu Ortağı ve Aktüer Ali Haydar Elveren’in röportajlarını keyifle okuyacağınızı umuyoruz.

Mutlu bir Temmuz ayı geçirmeniz dileğiyle

Saygılarımızla

  • Arşiv Sayısı : 39
  • Son Sayı : Temmuz 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Best Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017