Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Best - Sektörel Dergisi
Ana Sayfa > Best

Best Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Best adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Best Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Best

Sektörel Dergisi

Merhaba

BEST Dergisinin Şubat sayısı, sigorta ve emeklilik sektörünün dinamiklerini ele alıyor. Araştırma ve analiz haberlerimizin yanı sıra önemli röportajlarımız ile sektörün yeni heyecanlarına ortak oluyoruz.

Sigorta sektörünün prim üretimi 2016 yılında bir önceki yıla oranla yüzde 29,51 oranında artış göstererek 40 milyar TL’yi aştı. Bu dönemde toplam prim üretiminde en yüksek paya yüzde 34,61 ile önceki dönemlerde olduğu gibi sorumluluk branşları sahip olurken bu branşlardaki prim üretimi önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 65,85 oranında artış gösterdi. Sektörün büyümesindeki en önemli faktör yıl içerisinde trafik branşındaki prim artışı oldu. Reel anlamda ise yüzde 20’nin üzerinde büyüyen sektörün; 2017 yılında 2016 yılına oranla daha ufak çaplı bir büyüme yaşayacağı öngörülüyor.

Emeklilik Gözetim Merkezi verilerine göre otomatik katılım 16 bin çalışan ile birlikte toplam 3 milyon TL’lik fon tutarına ulaştı. Emeklilik şirketleri katılımcıların yüzde 60’ından fazlasının sistemde kalacağını öngörürken, caymaların önüne geçebilmek için önemli çaba sarf ediyor ve katılımcılara yeni avantajlar sağlıyor.

Bireysel Emeklilik Sistemi’nde 2016 yılında toplam fon tutarı 53 milyar 409 milyon TL olurken yıllık toplam yüzde 29,29; aylık ortalama yüzde 2,24 oranında getiri sağlayan kıymetli madenler, bu dönemde en fazla getiri sağlayan BES fon grubunu oluşturdu. Ortalama yüzde 4,29 ile para piyasası fonları en fazla doluluk oranına sahip olan grup oldu. Emeklilik yatırım fonlarının 2016 yılı görünümünü araştırma haberimizde inceleyebilirsiniz.

Her sayımızda olduğu gibi bu sayımızda da sigorta ve emeklilik sektörünün tecrübeli isimleriyle yaptığımız röportajlara yer veriyoruz. BEST Dergisine bu ay misafir olan röportaj konuklarımız Allianz Türkiye CEO’su Aylin Somersan-Coqui, Liberty Sigorta Genel Müdürü Defne Türkeş ve HOMER Genel Müdürü Haluk Yeşilbayraktar’ın yanıtlarını keyifle okuyacağınızı umuyoruz.

Mutlu bir Şubat ayı geçirmeniz dileğiyle

Saygılarımızla

Cem Yılmazer

  • Arşiv Sayısı : 34
  • Son Sayı : Şubat 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Best Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017