Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Best - Sektörel Dergisi
Ana Sayfa > Best

Best Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Best adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Best Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Best

Sektörel Dergisi

AKILLI ADRESLİ YANGIN ALGILAMA VE SÖNDÜRME SİSTEMLERİ

Kullanılan yerlerin ihtiyaçlarına göre giderek çeşitlenen yangın algılama sistemleri; gelişen teknolojiye paralel olarak değişiyor. Eskiden yaygın olarak kullanılan konveksiyonel yangın algılama sistemleri, günümüzde yerini akıllı sistemlere bırakıyor. Yangın güvenlik önlemlerinin en önemli unsurlarından biri olan yangın algılama ve ihbar sistemlerinin zamanında ve doğru uyarı verebilmesi hayati önem taşıyor.

Yangını henüz başlangıç aşamasında algılayacak ve uyaracak sistemlerin kurulumu, bina ve malzeme özelliklerine göre doğru tespit ve projelendirme ile yapılması birçok riski ortadan kaldırıyor. Adresli yangın algılama ve ihbar sistem elemanlarının kontrolü bağlı oldukları yangın kontrol panelleri üzerinden gerçekleştirilebilmekle beraber masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar veya akıllı telefon ve tabletlere kurulan özel bir yazılım ile de gerçekleştirilebiliyor. Bununla birlikte, sistemde yer alan haberleşme modülü ile kullanıcıların müdahalesi beklenmeden olası bir yangın alarmında itfaiye ve sağlık kuruluşları saniyeler içerisinde bilgilendirilebiliyor. Böylelikle risk faktörü minimize edilebiliyor.

Akıllı adresli dedektörler, adresli butonlar, çevrimden beslemeli adreslenebilir sirenler, saha kontrol modülleri ve adresli gaz dedektörleri; sebep sonuç senaryosunda çalışacak şekilde programlanabiliyor ve yangın otomasyonu yapılabiliyor. Bu bağlamda adresli yangın algılama ve ihbar sistem elemanları yangın yönetmeliğince istenen bütün senaryoları gerçekleştirmenin yanında müşterilerin işletme içerisindeki bütün ihtiyaçlarına da cevap veriyor.

Gelecek sayıda görüşmek üzere...

  • Arşiv Sayısı : 52
  • Son Sayı : Ağustos 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Best Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017