Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Ceo Life - İş Dünyası Dergisi
Ana Sayfa > Ceo Life

Ceo Life Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Ceo Life adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Ceo Life Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Ceo Life

İş Dünyası Dergisi

Yeni yıl listeniz hazır mı?

Birçoğumuzun hayatındaki unutulmaz anların başrolünde sevdiklerimiz yer alıyor. Ancak iş dünyasındaki yöneticilerinin en büyük sorunu, başrolde yer alan bu aktörlere yeteri kadar zaman ayıramamaları. Oysa sevdiklerimizle geçirilen zamanları unutulmaz kılmak elimizde. Bunun için tüm vaktimizi onlarla geçirmemiz şart değil. Ancak kaliteli zaman için bu konunun üzerinde düşünmek de gerekiyor.

Yaşam koçlarının bu konuda önerileri oldukça net. İş insanlarına ilk önce kendilerini ön plana çıkaran sosyal özelliklerini sıralamalarını öneriyorlar. Bu sayede hayatlarındaki insanlara, eşlerine, çocuklarına ilham verebilecekleri alanların bir listesi ortaya çıkıyor. Bu listeye göre aktivite planlamak ise hem iş insanları için keyif oluyor hem de hayatlarındaki insanlarla kaliteli zaman geçirmelerine olanak sağlıyor.

Bunun dışında basit öneriler de mevcut: Daha fazla gülümseyin, hemen kendinize uygun sağlık ve fitness sistemi oturtun, kişisel zaman için vakit ayırın, yapamayacağınız konularla ilgili sözler vermeyin.

Araştırmalar gösteriyor ki zoraki bir gülüş bile insanı daha sağlıklı ve mutlu kılabiliyor. Gülümseme mimiği, insan vücudunun depamin, endorfin ve serotonin hormonu salgılamasına neden oluyor. Bu da stresi azaltıyor ve sizi daha mutlu bir insan yapıyor. İsviçre’de yapılan bir araştırmaya göre de gülümseme bulaşıcı… İnsanlar karşılarında duygusal yüz hareketleri gördüğünde aynı ifadeyi takınmaya çalışıyor. Artık günümüzde gülümsemek için çok az neden olsa da bir deneyin.

Sonuçta yeni yılda kendinize bir yapılacaklar listesi hazırlamanızı öneririm. Ancak bu listede işle ilgili değil, sosyal hayatınızla, aile ve arkadaş ilişkilerinizle ilgili başlıklar olsun. Bu konuda hazır ve nazır, CEO’lardan topladığımız yeni yıl listelerini ilerleyen sayfalarımızda bulmanız mümkün. Kim bilir belki birkaçı sizin 2017 iş-yaşam dengenizi sağlamanızda faydalı olur.

İyi bir yıl olmasını diliyorum.
Keyifli okumalar…

ŞEYMA ÖNCEL BAYIKSEL

  • Arşiv Sayısı : 1
  • Son Sayı : Aralık 2016
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : 3 Aylık

Ceo Life Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017