Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
China Today - İş Dünyası Dergisi
Ana Sayfa > China Today

China Today Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj China Today adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

China Today Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

China Today

İş Dünyası Dergisi

Yüzde 6-7 arasında büyüme hedefleniyor

DÜNYA ekonomilerindeki belirsizlikler devam ederken, Çin ekonomisinin 2017 yılında istikrarlı büyümeye devam edeceğine ilişkin tahminler ağırlık kazanıyor. IMF’ninDünya Ekonomik Görünümü raporunda Çin ekonomisindeki büyümenin 2016 sonunda yüzde 6.6, 2017’de ise yüzde 6.2 olacağı tahmin edilirken, Citibank uzmanları bu yıl Çin’deki büyümeyi yüzde 6.6 olarak tahmin ediyor. Çin Merkez Bankası Danışmanı Huang Yiping de, bu yıl için yüzde 6 ila 7 arasında bir büyüme hedefi öngörüyor. 2016'da bu oran yüzde 6.5 ila 7 olarak belirlenmişti. Huang, büyüme hedefinin esnek tutularak, sağlıklı ve kalıcı reformlara odaklı olmasını öneriyor.

İstihdamın artırılması çabalarının hız kazandığı Çin’de dijital ekonominin 2035 yılına kadar 400 milyon kişiye iş imkanı yaratacağı tahminleri yapılıyor. Boston Consulting Group’un yeni ekonomi ile ilgili düzenlenen zirvede yayımladığı rapora göre, Çin'de e-ticaretin devi AlibabaGrubu bu süre içinde 100 milyon kişilik istihdam yaratacak.

Çin, teknolojinin her alanında hızlı gelişmeler kaydederken, online alışverişlerin bir çılgınlığa dönüştüğüne tanık oluyoruz. Çin'deki editörlerimizden Li Nan, kapak haberimizde okuyacağınız gibi, BekarlarGünü çerçevesinde online alışveriş devi Alibaba’nın 24 saatlik satışlarının 17.8 milyar dolara ulaştığı bilgisini veriyor. Söz konusu etkinliğin uluslararası bir festivale dönüştürülmesi planlanıyor. Diğer editörümüz Lu Yan ise, konuyu The Economist dergisinin 2006’da ortaya attığı “Bridget Jones ekonomisi” ya da “bekar ekonomisi” terimi çerçevesinde değerlendirdi.

Her sayımızda olduğu gibi, Çin’in keşfedilmeyi bekleyen yerlerini tanıttığımız yazılarımızda bu kez 2 bin 200 yıllık tarihi boyunca Güney Çin’in siyasi, askeri, ekonomik ve kültürel odak noktası olan Guangzhou hakkında kapsamlı bir değerlendirmeye yer verdik.Dört kadimbaşkentten biri olarak karşımıza çıkan hatıraların şehri Nanjing haberini de keyifle okuyacağınıza inanıyoruz.

Çin astrolojisine göre, 28 Ocak 2017’de Horoz burcuna girdik. 2017’nin tüm okurlarımıza yeni umut kapıları açmasını diliyoruz.

Yeni sayımızda buluşmak üzere…

Kerem Köfteoğlu

  • Arşiv Sayısı : 13
  • Son Sayı : Şubat-Mart 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : 2 Aylık

China Today Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017