Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
China Today - İş Dünyası Dergisi
Ana Sayfa > China Today

China Today Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj China Today adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

China Today Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

China Today

İş Dünyası Dergisi

Dünya turizminin merkezi

ÇİN birçok alanda olduğu gibi, artık dünya turizminde de hem diğer ülkelere turist gönderen hemde turist kabul eden ülkeler arasında açık ara birinci sıraya yükseldi. Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü’nün (UNWTO) iki yıl önce açıkladığı rakamlar bunu net olarak gösteriyor.

UNWTO uzmanlarının hazırladığı Turizm Barometresi raporunda, dünya turizminden en fazla gelir elde eden destinasyonlar listeleniyor. Söz konusu liste incelendiğinde Çin’in tek başına ABD’den sonra ikinci sırada olduğu görülüyor. Ancak Çin anakarasına bağlı Hong Kong ile Macao’nun turizm gelirlerini de dikkate aldığımızda Çin’in 146 milyar doları aşkın turizm geliriyle dünya turizminin lideri haline geldiğini görüyoruz.

Gerek Çin’deki gerekse de dünyanın diğer ülkelerindeki turizmin geleceğine ilişkin araştırmalar yapan kurumların hepsi, Çin’in turizm alanında daha da devleşeceğine işaret ediyor. Biz de okuyucularımıza daha doyurucu bilgiler vermek amacıyla konuyu geniş bir şekilde araştırıp kapak
haberimize taşıdık. Çin’deki editörlerimizin hazırladığı haberlerde Çin nüfusunun dörtte birinin seyahate çıktığını, Çinli turistlerin 2017 İlkbahar Festivali’nde dünya genelinde 130 ülkeye seyahat ettiği bilgilerine yer veriliyor. Ait-Group Travel Service yönetimiyle görüşülerek Liu Jia'nın katkılarıyla hazırlanan haberde, Türkiye’nin hem Çinli iş insanları hem de Çinli turistler için cazip bir ülke olduğu belirtiliyor. TÜSİAD Çin Ofisi’nin temsilcisi Iraz Turhan Alvaran’la bir söyleşi gerçekleştiren editörümüz Jiang Wandi, haberinde Çin’in ‘Çin Rüyası’nı hayata geçirmeye çalıştığını, Türkiye’nin ise 2023 Vizyonu olduğuna dikkat çekerek, iki ülke arasındaki ilişkilerde henüz yolun başında olduğumuzu anlatıyor. Arkadaşımız Rahime Baş Uçar, Yozgat’tan Çinli yatırımcılara yapılan daveti, İdriz Çokal Türk şekercilerin Çin pazarındaki ataklarını, Özlem Kapar Bayburs ise Türk sofralarındaki Çin esintisini kaleme aldı.
Bu üç haberi de keyifle okuyacağınızı umuyoruz.

“Köşe Bucak Çin” bölümünde tanıttığımız Shangri-La şehri, Asya’nın üç büyük nehrinin üst kolları üzerinde bulunuyor. Sarp yamaçlar arasından yükselen, muhteşem manzaralara sahip kent, UNESCO Dünya Doğal Mirası listesinde yer alan Yunnan Üç Paralel Nehir Koruma Bölgeleri’nin çekirdek alanı olarak biliniyor.

“Saati Çin tarzında söylemek” haberi, bize Çinlilerin zamanı okumakla ilgili geçmişten gelen alışkanlıkları hakkında ilginç bilgiler veriyor. Bu haberimizde okuyucularımızı zaman kavramı odaklı olarak 1985’de kurulan müzede kısa ve keyifli bir gezintiye çıkarıyoruz.

Yeni sayımızda buluşmak üzere…

Kerem Köfteoğlu

  • Arşiv Sayısı : 14
  • Son Sayı : Nisan-Mayıs 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : 2 Aylık

China Today Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017