Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Cosmopolitan - Kadın Moda Dergisi
Ana Sayfa > Cosmopolitan

Cosmopolitan Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Cosmopolitan adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Cosmopolitan Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Cosmopolitan

Kadın Moda Dergisi

MUTLULUKTAN KONUŞALIM MI?

“Mutluluğun formülü çok açık; bir sen, bir ben, bir de bebek” diyordu İzel mazideki bir şarkısında. Şarkılar ve filmlerdeki mutlu sonları seviyoruz. Ya gerçek hayatta ‘gerçekten’ neyle mutlu oluyoruz? Şu anda 10 kişiye “Mutluluk sizin için nedir” diye sorsam, 10’undan “Sevdiklerime bir şey olmasın, sağlık, sıhhat, para, pul” cevabını alırım. Daha spesifik, çılgın olunmasını istediğimde ise “At, kat, yat, çiftlik, Malibu’da ev sahibi olmak. Dünya güzeli, fiti, zekisi olmak. Kariyerinde zirve yapıp Time’a, Forbes’a kapak olmak. Savaş ve zulmü şak diye bitirecek formülü bulmak. Hayvan haklarının insan haklarından üstün sayılacağı bir dünyaya uyanmak. Milli Piyango’da büyük ikramiyenin sahibi olmak. Aşırı yakışıklı, karizmatik ve kalıcı sevgili edinmek. İşi gücü bırakıp dünya turuna çıkıp, her sabah başka bir ülkede kahvaltı etmek. Dövmeli, uçuk kaçık, çok ünlü bir rockstar olmak. Çocuk sahibi olmak. Kocasıyla safariye çıkmak. 12 ay yazı yaşamak. Sevgi, saygı, şefkat, tutku ve aşkın dibine vurmak. Evladının kral/kraliçe gibi yaşam sürdüğünü görmek. Ölümsüzlük iksirini bulmak. Dünyanın en büyük kütüphanesini İstanbul’da açmak; yani hedef 150 milyon kitap…” gibi coşkulu cevaplarla karşılaşabilirim. Karşılaştım da. Saydıklarımın hepsi ekibimin ve benim hayallerimizdir! Seri üretim robot değiliz henüz ki, hepimizin mutluluk içeriği bir olsun. Ana dönecek olursak; mutlu olmak ya da mutluymuş gibi yapmak, işte bütün mesele bu aslında. “-mış gibi yapmalarla” işimizin olmadığı beden, ruh ve akıl ihtiyaçlarımızın dengede karşılandığı keyifli günler diler, tabii ki sizin mutluluk sırrınızı merak ederim.

Bana yazın lütfen.

Şahane bir Temmuz olsun.

Sevgilerimle,

Özlem Kotan

  • Arşiv Sayısı : 31
  • Son Sayı : Temmuz 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Cosmopolitan Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017