Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Dergi Bursa - Şehir Yaşam Dergisi
Ana Sayfa > Dergi Bursa

Dergi Bursa Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Dergi Bursa adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Dergi Bursa Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Dergi Bursa

Şehir Yaşam Dergisi

Yüzünüze renk getiren dergi

Kimisi için pop art tadında geçen yaşam, kimisi için siyah beyaz bir dram olabilir. Hayatın herkese adil davranmadığı aşikar. Ama genelde zor ve renksiz olan günlük yaşamı renklendirmek bence elimizde. Bahar geldi. Çekinmeyin, kafanızı gökyüzüne çevirin ve bulutları takip edin, bakalım sizi nereye götürecek. Gönül yaylarınızı gevşetip, koyuverin demiyorum. Sadece renklerin farkına varın. Size gülen birisini es geçmeyin. Hayatınıza renk getiren her ne varsa, peşinden gidin. Bursa baharda başka güzel. Erguvanlara merhaba demeden bir nisan ayı düşünemiyorum. Yakın yerler bizi bekliyor.

Yaptığımız iş gereği renk neredeyse her yanımıza bulaşmış durumda. Onlarca katalog, dergi, fotoğraf ve grafik çalışması renklerle hayat buluyor. Bilindiği üzere her renk bir duyguyu anlatıyor.Fakat renk denince ismini anmadan geçemeyeceklerim var: Bursa’nın yeşili, dergi bursa ve Photo Graphica’nın kırmızısı, en sevdiğim renk mavi ve kirletmekten her zaman üzüldüğüm beyaz. Hayat ise tıpkı ying yang’taki gibi siyah-beyaz kadar zıtlıklar taşısa da genelde gridir. Tıpkı fotoğrafçılık terminolojisindeki gri skala gibi içinde her tonu barındırır. Beyazı doğum/ başlangıç olarak alsak, siyah ölüm/son olacaktır. İşte bu yüzden yaşayan her varlık gridir bence.

Bize ayırdığınız vakitler için, yüzünüze renk getiren bir sayı hazırladık bu sefer. Ne renk bulmak istiyorsanız okuyup bulun, malum tıpkı zevkleriniz gibi tartışmaya kapalı bir konu (renkler) bu. Gökkuşağı size ilham olabilir. Holi Festivali’ne katılmanın kötü fikir olacağını hiç sanmam, biraz renklenebilirsiniz. Sakın yola çıkmayı unutmayın, belki yolunuz bu sayıdaki “uzaktaki yakın” köşemize konuk olan Napoli’ye düşer. Yaz için size şimdiden çok iyi bir teklifimiz var. Uludağ’daki renklerin en güzelini, Apollo Kelebeği’ni sizin için sayfalarımıza davet ettik. Renkleri dinleyen Neil Harbisson, görüp görebileceğiniz en renkli karakterlerden birisi olan Katy Perry ve savruk fırça darbelerini renklerle bezeyen Henri Matisse de konuğumuz... Nostaljinin renklerini ise Walt Disney’de aradık. Bursa’ya renk katan birçok fotoğraf da bizimle, efsaneler de.

Uzayın renklerinde kaybolmak isteyenlere de servisimiz açık. Yüzünüze renk getiren bir dergi okuyorsunuz, bakalım aynaya bakmak güzel olacak mı?

Keyifli okumalar dilerim.

Engin Çakır

  • Arşiv Sayısı : 27
  • Son Sayı : Nisan 2015
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : 2 Aylık

Dergi Bursa Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017