Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Ermiş Kardeşler - Yapı İnşaat Haberleri ve Reklamları
Ana Sayfa > Ermiş Kardeşler

Ermiş Kardeşler


Sektörümüzdeki kırkiki yıllık tecrübemizle çelik yapılar ve çelik imalatlar konusunda sanayicimizin çözüm ortağı olmaktayız. 01.01.1969 tarihinde Teknik Demir Doğrama ismiyle Vehbi Ermiş ve üç kardeşi tarafından kurulan işletmemiz 1975 yılında TCK 14. Bölge müdürlüğü tarafından yaptırılan "Bilecik – Hamsu köprüsünün sağına ve soluna yaya geçiş köprüsü yapılması" işini alarak Taahhüt işleri yapılmaya başlandı ilk işini başarıyla tamamlaması iyi bir referans olmuş bu sayede bu tip işlerde aranan firma olunmuştur. 1978 yılında unvanını değiştirerek Ermiş Kardeşler Sanayi ve Ticaret Kollektif Şirketi Vehbi Ermiş ve Kardeşleri ismi ile çalışmalarına devam etmiştir.

Şirketimiz sektöründe 40 yılı aşkın deneyim ve bilgisi ile Türkiye nin önemli projelerinde yer almış, tüm taahhütlerini eksiksiz ve zamanında teslim etmiştir. Bunlar arasında İzmir Aliağa Petkim rafinerisi inşaatında üç yıl boyunca çelik işlerinin en zor bölümlerini üstlenmiş ve başarıyla tamamlamıştır. Çeşitli şehirlerde dönemin teknolojisi olan kompozit sistemle birçok köprü inşa etmiştir. Günümüze kadarda 42 adet kompozit, betonarme ve fore kazık sistem otoyol köprüleri müteahhit sıfatı ile başarıyla tamamlanmıştır. Bunlar arasında Uluabat II. Köprüsü beklide birçok Bursalı hemşerimizin kullandığı yapılarımızdan biridir. 1992 yılında Batman Beşeri ilçesinde yaptığımız 102 mt lik kompozit köprü de ülkemizin her yöresinde yaptığımız işlerden bir tanesidir. Erdek te 76 adet, Bozüyük te 242 adet Armutlu da 64 adet konut, göynüklü de 32 adet villa inşaatları da yaptığımız inşaat işlerinden bir kaçıdır. TCK Çanakkale ve Narlı deniz kamplarında yaptığımız iskeleler şirketimizin zorlu işlerdeki başarısının bir kanıtıdır. 1989 yılında Galata köprüsü çelik kaplarını, ERYAP Ltd. Şti. ile ortak olarak yaptık. 1999 yılında temelini attığımız ve inşaatını kendimiz yaptığımız Gürsu Organize Sanayi Bölgesindeki fabrika binamızı 2000 yılında tamamlayıp yeni binamızda imalatlarımıza devam ettik 2001 yılında Osmangazi belediyesinin "3 adet futbol sahası, bir adet pazaryeri ve bir adet semt parkı düzenleme" işini bitirdikten sonra inşaat işlerini hafifleterek Çelik imalatlara ağırlık verdik, Artvin Borçka barajı çeşitli çelik işleri, Muratlı barajı Çeşitli çelik işleri, Bursaray binci etap ve ikinci etap çeşitli çelik işleri, Gökdere viyadükü çeşitli çelik işleri, çeşitli çelik fabrika binaları, çeşitli büyüklüklerde açık ve kapalı ambarlar, depolar, Oyak Renault, Tofaş, Bosch Fren Sistemleri gibi birçok firmanın çelik konstrüksiyon imalatlar ve çelik yapılar alanında ihtiyaçlarını en uygun koşullarla ve ileri imalat teknolojilerini kullanılarak çözüm ortağı olmaya devam etmekteyiz. Çelik konstrüksiyon imalatlar ve çelik yapıların ülkemizde de dünyada olduğu gibi hızlı bir gelişme içinde olacağını varsayarak yatırımlarımızı bu alanda yoğunlaştırmaktayız.

Çelik yapıların üstünlükleri hakkında birkaç bilgi vermek gerekirse
Üretimde Ve Kullanımda Tam Kontrol
Çelik taşıyıcı yapının tüm elemanları fabrika ortamında ve gerekli uluslararası kalite programlarına uygun güvence ile üretilir. Fabrika üretiminde olduğu gibi şantiyede yapılan işlerde de kontrollü ve belgelidir. Çeliğin önemli bir özelliği de taşıyıcı elemanların üretim, kurulum ve kullanımında her an kontrol edilebilir, denetlenebilir, test edilebilir ve belgelenebilir olmasıdır. Türk yapısal çelik derneğinin üye kuruluşlarının bu uygunluğunu belgelemek için TUCSA mark yapısal çelik yetenek belgesi sistemi vardır.

Hızlı, Ekonomik Yatırımlar
Çelik taşıyıcı sistem fabrika ortamında kısa sürede üretilir ve hava koşullarından etkilenmeden hızla kurulur yapım süresinin kısa olması maliyetlerde büyük kazanç sağlar. Yapı kullanıma erken geçer. Geleneksel sistemlerde göre çelik yapılarda kolon ve kiriş kesitlerinin çok daha küçük olması, bina büyüklüğü ile orantılı olarak yapıda daha fazla kullanım alanı kazandırılır. İnce döşemeler, aynı yükseklik için daha fazla kat inşa etme olanağı sağlarken, esnek iç hacimleri tesisat yenileme, kablolama ve benzeri sistemlerdeki teknik üstünlükler binanın azarlanabilirliğini ve piyasa değerini arttırır.

Yüksek teknoloji, Yüksek katma değer. Yüksek Rekabet Gücü
Çelik yapı ileri teknoloji yöntemleriyle üretildiğinden, inşaatlar hızla programlanabilir. Çelik yapı teknolojisi "Hız", "Tam Kontrol", "Küçük ve Temiz Şantiye Alanı", "Sıfır Stok" kavramlarını da beraberinde getirir. Tüm bu olanaklarıyla çelik yatırımının ekonomikliğini arttırır, maliyetinin kontrol altında tutulmasını sağlar. Çelik yapı teknolojisi inşaat sektörümüzün rekabet gücünü arttırabilmesi için çok önemli bir araçtır.

Estetik, İşlevsel ve Yaratıcı Tasarımlar
Çelik, tasarımcının hayal edeceği her şekli alabilir. Çok değişik formlarda işlenebilir, çok değişik çözüm olanakları yaratılabilir, küçük kesitlerle büyük açıklıkların geçilebilmesi, tasarımcılara sınırsız yaratıcı seçenekler sunar.
Kullanım açısından ferah ve işlevsel alanlar yaratılmasına olanak sağlar. Türkiye'de de güzel örnekleri olan dünyada uluslar arası tasarım ödülleri alan yapıların büyük bölümü çelik taşıyıcılardır.

Sürdürülebilirlik ve Tam Geri Dönüşüm
Çelik, üretim ve yapım aşamasında diğer malzemelere göre çevrede en az etki yaratan, kullanımda sağlığa zararı olmayan, sürekli olarak %100 garanti dönüşebilen benzersiz bir yapı malzemesidir. Sökülen bir çelik yapı yeniden başka bir yere kurulabilir, çelik elemanlar yeniden kurulabilir ya da eritilip yeniden çelik yapılabilir. Çelik kayıpsız geri kazanım ve geri dönüşüm olanakları ile çok büyük bir ekonomik bir değer yaratır. Hiçbir atık ve artık bırakmaz, zehirli madde veya kirlilik üretmez.

Çelik yapılar doğal ışıktan, güneş enerjisinden en iyi şekilde yararlanılmasını sağlayan tasarımı, ısı yalıtımı olanakları, hafif olmanın getirdiği malzeme, taşıma, enerji kazançlarıyla doğadaki hammaddelerin de daha verimli kullanılmasını sağlar. Tüm bu özellikleri çelik yapılaşmanın ve gelişmenin "sürdürülebilir" olmasını sağlar.

Esnek Kullanım, Uzun Ömür, Yenilenebilirlik
Çelik taşıyıcılı yapılan yapılar, zaman içinde değişen kullanıcı veya teknolojik değişim isteklerinin gerektirdiği işlemlerin kolayca yapılmasına uyumludur. Bu nedenlerle diğer yapı türlerine göre çelik yapının teknolojik ve ekonomik ömrü çok uzundur. Ayrıca yenilemeler yapılarak bu ömür daha da uzatılabilir. Tasarım kontrolleri yapılarak çelik yapılara yatay düşey ekler ve bu değişikliklerin gerektirdiği güçlendirmeler yapılabilir, çelik yapıların işlevselliği ve sağlamlığı tamamen korunur.

Depreme Karşı Güven
Çelik taşıyıcılı bir yapının kütlesi aynı boyutlardaki bir betonarme yapıya göre yaklaşık % 40 - 60 daha düşüktür ve deprem yükleri yapının kütlesi ile doğru orantılı olduğundan, çelik yapıyı etkileyecek deprem yükleri de aynı oranda az olur.

Çeliğin büyük şekil değiştirme özelliği (Sünekliği) çelik taşıyıcılığı yapının hem aldığı enerjiyi sönümlemesi, hem de taşıyıcı özelliğini yitirmeden depremi en az hasarla geçirmesini sağlar. Ayrıca deprem sonrasında yapıyı kullanmaya devam ederken, varsa oluşan hasarların çabuk onarılabilmesi de mümkündür.
 
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017