Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Esquire - Erkek Moda Dergisi
Ana Sayfa > Esquire

Esquire Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Esquire adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Esquire Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Esquire

Erkek Moda Dergisi

Optimum Düşler

NOTUBEKLENTİLERİN HER GEÇEN GÜN BİRAZ DAHA AZALDIĞI BİR YILDI, 2016. YIL BİTSİN DİYE TEMENNİDE BULUNAN İNSAN SAYISI HİÇ DE AZIMSANACAK GİBİ DEĞİLDİ. ZİRA HER GÜNE BİR ÜZÜNTÜ SIĞMASI, YILIN BERBATLIĞIYLA İLGİLİ EN NET KANITLARI ORTAYA KOYUYORDU. ARTIK, HAYAL KURARKEN OPTİMUM SEVİYEYE ÇIKILABİLİYOR. YANİ, HAYAL GÜCÜNÜN SINIRSIZLIĞI BİLE ŞU AN MÜMKÜN DEĞİL.

Belki, böylesi daha iyi. Mükemmeli, maksimumu hedeflememek; insan psikolojisi için nispeten rahatlatıcı bir etki yaratabilir. Çünkü şu son dönemde bizlerin dışında gelişen ve biz her ne yaparsak yapalım, bizden bağımsız şekilde hareket eden, önümüze çıkan; hatta sert duvar misali engel oluşturan bir sürü olumsuz gelişmeler yaşandı, yaşanmaya devam ediyor. Umut etmekten veya güzel şeylerin yaşanacağına dair temennilerde bulunmaktan bahsetmiyorum. Elbette, zor günleri geride bırakacak, olumsuz şeylerin üstesinden geleceğiz. Ancak, 2017’de kendimizle ilgili hayaller kurarken çok yüksekten uçmamakta fayda var diye düşünüyorum. Sonuçta, şu sıralar ‘olduramamanın’ hayal kırıklığı çok yıpratıcı oluyor. Optimum istekler ve hayaller bir süreliğine kâfi; bence adım adım, daha naifçe hedeflerimize ilerleyelim.

An itibariyle 2016’nın bitmesine beş gün daha var. Dergideki arkadaşlarım, hummalı bir şekilde, yeni sayımız tamamlayıp matbaaya göndermek adına çalışıyor. Bugün ve yarın, bizim için yoğun bir çalışma temposunda geçecek. Az önce dedim ya, optimum istekler, düşler diye… Bizim işte, buna yer yok. Kişi bazında, kendi hayatlarımızla ilgili hayallerimizi optimumda tutup hayal kırıklığının dozunu minimize edebiliriz ama Esquire Türkiye için kurduğumuz hayallerin sonu olmadığını bilmenizi isterim. Bu da işimizin bir gereği; olması gereken, sonunda iş olumsuz neticelense de hayal kırıklığının üzerinde pek durmadan yola devam etmemizi sağlayan, bir nevi özel bir hissiyat… 2017, sonunda ‘yedi’ rakamından mı kaynaklanıyor (Oldum olası, bu rakamı severim. Uğurlu diye yaftalamam ama bana hep sempatik bir rakam gibi gelir. Güzel şeylerin habercisi gibi…) bilmiyorum ama bir önceki göz önüne alındığında daha iyi günler vadediyor sanki. Ya da benimki optimum seviyede bir hayal. Yaşayıp göreceğiz.

Beş gün sonraki Pazar gününün sabahını, inanın iple çekiyorum. Bir şeyler değişecek diye değil, 2016 bitti diye… Sakin ve huzurlu bir Pazar günü hayal ediyorum. Gürültüsü az, gündemi olmayan bir gün yeterli gibi. Dışarıda kar varsa, bu harika olur. Böylece belki günün ilk kahvesini nispeten daha temiz bir havada içmek için erkenden dışarı çıkabilirim. Aksi halde, kendimi eve kapatmayı düşünüyorum. Güzel birkaç filmle de günü rahatça tamamlayabilirim. Hem belki arada, benden hiç beklenmeyecek bir şekilde yemek yapmaya kalkışabilirim. Yıllardır hayalini kuruyorum ama kısmet olmadı desem inanmayacaksınız, biliyorum. Ancak 2017’ye bu hayalimi gerçekleştirerek; yani ‘nefis’ bir yemekle başlangıç yaparsam, gerisi gelir diye düşünüyorum.Optimum seviyede hayallerim var benim. Kötü değil, aksine biraz daha mantıklı. En iyisini hedeflemek veya hayal etmektense hayatımdaki hemen her şeyle ilgili ortalamanın üzerinde, iyi denebilecek seviyede hayaller kuruyorum. Sanırım, 2017 de benden, bizden bunu istiyor. Ben yine de sizin için en iyisini dileyeyim de sonradan aramız bozulmasın! Tamam, tamam; hayallerinizin sınırsızlığıyla ilgili sözlerimi geri alıyorum. Kendinizi sınırlamayın, düşlerinize ket vurmayın. Ancak, olur ya an gelir… Neyse, güzel bir yıl olsun.

Görüşmek üzere.

Togan Noyan

  • Arşiv Sayısı : 25
  • Son Sayı : Ocak 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Esquire Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017