Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Esquire - Erkek Moda Dergisi
Ana Sayfa > Esquire

Esquire Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Esquire adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Esquire Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Esquire

Erkek Moda Dergisi

Mart İyidir

MART, OTURDUĞUNUZ YERDEN ZORLUKLA UZANILIP DA ALINAN BİR OBJE GİBİ. YETİŞEBİLDİĞİN AN, MUTLU OLUYORSUN. KASIM AYINDAN BERİ, BENDE BÖYLE BİR HİSSİYAT VAR. ZİRA MART’I İPLE ÇEKTİM DİYEBİLİRİM. BUGÜN, UZUN BİR ARADAN SONRA, BAHARI ANIMSATAN BİR GÜNE UYANDIM. KENDİMİ NE KADAR İYİ HİSSETTİĞİMİ TARİF EDEMEM…

Benim kışla ilgili bir sorunum yok ama özellikle bu senekine özel bir problemim var. Geçen ay da bahsetmiştim: Üşüyorum! Son yıllarda bu seferki kadar ‘üşüten’ bir kışla karşılaştığımı hatırlamıyorum. Neyse, yakaladık ya Mart’ı paçalarından, bundan sonrası kolay.

İnanın, mekânların bahçe kısmında oturup ağız tadıyla kahve içmeyi unuttum. Zaten ne zaman buna yeltensem, üşümekten, içtiğim kahvenin bile tadını alamıyordum. Şimdi, tam da şu an, ‘limonata’ gibi bir havada sevdiklerimle manzarası güzel, havadar bir bahçede oturup sohbet etmenin hayalini kurabiliyorum.

Açık söyleyeyim, bizim işler mis gibi havada daha bir güzel oluyor. Röportaja gitmek, moda veya kapak çekimi yapmak ve konu toplantıları için masmavi gökyüzünün altında, çayı kahvesi güzel herhangi bir mekânda bir araya gelmek gerçekten insana keyif veriyor. Mesela birkaç hafta sonra, hava yaza dair ilk sinyallerini verecek ve biz ekip olarak Mayıs’ta çıkarmayı planladığımız yeni Esquire The Big Black Book için neşe dozu nispeten daha yüksek olan, içerikte bahar ve yaz mevsiminin yüzlerce detayını barındıran dosya konularının üzerinden bir kez daha geçeceğiz, hazırlıklarımızı neredeyse tamamlama aşamasına geleceğiz.

Biraz da gerçeklerden bahsedelim. Şimdiden, birkaç gün sonradan… Kapakta, tüm şıklığıyla karşınıza çıkan Murat Yıldırım, bu aralar hayatındaki yeniliklerle kendi baharının halihazırda tadına varıyor. Yani, bizim birkaç haftaya kavuşacağımız limonata gibi havaları o bir süredir zaten kendi hayatında yaşıyor. Ne mutlu ona.

Bu, Murat’ın ilk kapak çekimiydi. Zira setteki heyecanı ve enerjisinden bunu anlayamamak mümkün değildi. Kendisiyle yaklaşık yedi saat kadar vakit geçirdik. İnanın, her dakikası keyifli bir yedi saatti bu. İşte, o saatlerden size düşen pay, doğru sayfalara geldiğinizde karşınıza çıkacak.

Bu sayıda, geçen ay size kısaca bahsettiğim, SIHH adlı özel mi özel bir saat fuarıyla ilgili izlenimlerim var. Saatlere olan merakımı katlayan bu fuardan çok etkilendiğimi saklayacak değilim. Yazıyı okuduğunuzda, bu hissiyatıma zaten hemen vakıf olacaksınız.

25 adam… Hollywood’a bu yıl damga vuracak, adlarından pek sık bahsedeceğimiz, kimini önceden kimini ise yeni yeni tanıdığımız isimlerle tanışmaya hazır mısınız? Oyuncu, yönetmen, senarist… Boş yok; merak etmeyin.

Alex de Souza! Şüphesiz, hemen her futbolseverin, taraftarı olduğu kulüpten bağımsız olarak sevdiği, saydığı bir adamdır, Alex. Saha içi ve dışındaki duruşuyla gönülleri fetheden, oynadığı futbolla seyir zevkini üst seviyelere taşıyan Alex; gerek ülkesinde gerekse de Türkiye’de ‘Yaşayan Efsane’ sıfatını fazlasıyla hak ediyor. Geçenlerde piyasaya çıkan biyografisi için arşivinizde yer açmanızı öneririm. Biz, bu kitaptan yola çıkarak güzel bir dosya konusu hazırladık. Umarım, beğenirsiniz.

Mart sayısı, tıpkı Eylül’deki gibidir; başlangıçları işaret eder, nispeten daha keyiflidir. Bir de havalar ısınmaya başlıyor ya, ah evet, bu da güzel bir detay!

Görüşmek üzere.

Togan Noyan

  • Arşiv Sayısı : 27
  • Son Sayı : Mart 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Esquire Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017