Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Euronewsport - Sektörel Dergisi
Ana Sayfa > Euronewsport

Euronewsport Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Euronewsport adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Euronewsport Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Euronewsport

Sektörel Dergisi

Merhaba...

Küresel ekonomi de yaşanan sorunları gidermek için her ülke çeşitli önlemler alırken, 2017 yılının ilk çeyreğinde yapılan çalışmaların fayda sağladığı gözlemleniyor. Dünya piyasalarında artan imalat, yükselen piyasa güveni ve emtia fiyatlarının istikrar kazanmasıyla birlikte büyüme ekonomisine tekrar geri dönmeye başlayan küresel ekonomiler, tünelin sonundaki ışığa ulaşmak istiyor.

Ülkelerdeki 2017 yılı ekonomi verilerinin gelmesiyle birlikte geleceğe umutla baktıklarını belirten ekonomi uzmanları son olarak Dünya Bankası’nın küresel büyüme oranlarını tekrar revize etmesini sevinçle karşıladı. Hazırlanan raporda en dikkat çeken unsurun imalat sanayinin büyümesi ve ticaretin artmasıyla reel büyümenin gerçekleşmiş olması oldu. Olumlu olarak gelişen bu verilere rağmen küresel piyasalarda toparlanmanın önündeki en büyük engel olarak korumacı ekonomi, politik belirsizlik ve finansal piyasalardaki dalgalanma olarak sıralayan Dünya Bankası, ABD’nin 2017 yılında %2.1, AB bölgesinin %1.8 ve OECD ülkelerinin de ortalama %3.5 seviyelerinde büyüyeceğini tahmin etti.

Yaşanan bu olumlu gelişmeler karşında Türkiye’nin büyüme oranlarını açıklayan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, “TÜİK tarafından yapılan araştırmaya göre Türkiye 2017 yılının ilk çeyreğinde %5 büyümeyi başarmıştır. 2016 yılında tüm olumsuzluklara rağmen Türkiye %2.9 oranında büyümüştü. Bugünde bu büyüme trendini devam ettiriyor. Bu başarıda hükümet olarak yoğun bir şekilde uygulamaya aldığımız yapısal reformlarımızın doğru sonuçlar vermekte olduğunu göstermiştir. Bu durum ekonomi de arzu ettiğimiz atılımı gerçekleştirme yolunda bizlere de ümit vermiştir. Net ihracatımızın da bu büyüme oranına yıl boyunca pozitif katkı sağlayacağını öngörmekteyiz. Bu noktada hem Ekonomi Bakanlığı olarak yeni nesil ihracat destekleri konusunda bizim attığımız adımların hem de en zorlu koşullarda dahi kendi rotasını çizmekte ustalaşmış ihracatçılarımızın emeklerinin karşılığını almaya başladık, diyebiliriz. Bundan sonraki süreçte Dünya ticaretinde yaşanan canlanma ve özellikle AB pazarındaki ekonomik toparlanma ihracatçımızı daha fazla destekleyecektir. Bu olumlu sonuçlarla birlikte yılsonunda hedeflediğimiz 153,3 milyar dolarlık ihracatımı gerçekleştirmek hatta üzerine çıkmayı arzulamaktayız” diyerek ülke hedeflerimizi belirtti.

Küresel ekonomideki toparlanma ışıklarıyla birlikte 2017 yılının daha verimli geçeceği görülürken bu süreçte üreten ve Türkiye ekonomisini büyütmek için çaba harcayan tüm girişimcilerimize Euro Newsport Dergisi olarak başarılar dileriz.

Saygılarımla

  • Arşiv Sayısı : 26
  • Son Sayı : Temmuz-Ağustos 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : 2 Aylık

Euronewsport Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017