Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Forbes - İş Dünyası Dergisi
Ana Sayfa > Forbes

Forbes Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Forbes adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Forbes Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Forbes

İş Dünyası Dergisi

Sayfalarımıza Sığmayan Sanat Gündemi…

Yatırım yapmak için zor bir dönemdeyiz. Belirsizliklerle birlikte karmaşa, istikrarsızlık ve kaosun hakim olduğu bir dönemi zaten yeni geçtik. 2016, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin tartışmasız en zor yılı oldu bence. Sırf 15 Temmuz darbe girişimi ve ardından gerçekleşenler bile bunu söylemek için yeterli olduğu halde tabloya terör olayları, bölgesel savaşlar, seçim ortamı, uluslararası gerginlikler de eklenince tüm dünya piyasalarının alt üst olduğu bir zaman tünelinden geçiyoruz. Hal bu olunca iş yapmak, projeksiyonda bulunmak, önünü görmek, yatırım aracı seçmek, eldekini değerlendirmek de doğal olarak her zamankinden çok daha çetrefilli bir konu haline geldi. Döviz piyasaları, gayrimenkul, finansal yatırım araçları, fonlar vs. derken yatırımcı parasını nerede tutacağına, ne yapıp da para kazanacağına ya da nasıl eritmeden ilerleyeceğine karar vermekte zorlanıyor.

Bu yüzden de bu yılki Sanat Raporu’muzun daha da önemli olduğunu düşünüyoruz. Bilen, anlayan, piyasanın kalbini elinde tutabilen, işin ruhundan anlayan için resim piyasası her daim iyi bir yatırım aracı oldu. Burası uzmanlık, bilgi ve sezgi isteyen bir alan. Son döneme kadar daha çok ‘burnu iyi koku almayı’ gerektiren bu piyasanın daha ölçülebilir verilere yani iyi bir yatırım dayanağına kavuşması için bir süredir yayımlamakta olduğumuz bu raporun sanat yatırımcısı için değerli bir pusula olduğu, her geçen gün daha da netleşiyor. Zira bir önceki yıl yaptığımız tahminlerin, öngörülerin gerçekleştiğine, sanat yatırımcısı için yaptığımız tavsiyelerde isabet kaydettiğimize siz de bir kez daha şahit olacaksınız bu yılki raporumuzun sayfalarını çevirirken.

Hangi ressamın ne tür eserlerini bu yıl alabilir, elinizdekilerin satışını düşünüyorsanız ölçüt için ihtiyaç duyacağınız kriterler ne olabilir diye bakmak için oldukça iyi bir rehber niteliğinde bir çalışma bu. Bu arada bu yıl dördüncüsünü hazırladığımız bu rapor, artık Türk resim piyasasının epey bir olgunlaştığını, hacimli, dirençli, genişleyen ve giderek normalleşen bir yapıya kavuştuğunu da gösteriyor. Bu durumda da resim piyasasına artık öngörülebilir ve sağlıklı tahmin yürütülebilir bir alan olarak yakından bakmak daha önemli hale geliyor.

Tam da bu amaçla bu piyasaya daha yakından inceleyeceğimiz, Sanat Raporu 2017’nin bu sayfalara sığmayan büyük gündemini, masaya yatıracağımız bir toplantı organize ettik. 13 Şubat 2017 Pazartesi, Türk resmi ve ressamlarının müzayede performanslarının değerlendirileceği özel bir toplantımız olacak. Bu toplantıda hem piyasayı değerlendirerek yatırım aracı olarak resme bakacağız hem de konunun uzmanı seçkin isimlerle “2017’nin Ekonomik Gerçekliğinde Koleksiyon Oluşturma ve Dönüştürme Stratejilerini” bir panelde tartışacağız.

Eğer siz de resim sanatına ilgi duyan bir yatırımcı veya koleksiyonerseniz ve toplantımızın davetiyesi henüz elinize ulaşmadıysa, lütfen hemen bize ulaşarak detaylı bilgi alın ki hem size davetiyenizi derhal ulaştırabilelim hem de dergimizin sayfalarından taşan sanat gündemini birlikte oluşturma fırsatı yakalayalım…

Burçak Güven

  • Arşiv Sayısı : 26
  • Son Sayı : Şubat 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Forbes Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017