Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Fortune - İş Dünyası Dergisi
Ana Sayfa > Fortune

Fortune Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Fortune adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Fortune Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Fortune

İş Dünyası Dergisi

MUTLU BİR YIL DİLEĞİYLE

GENEL OLARAK BAKILDIĞINDA, 2016 ekonomi ve iş dünyası için pek iyi bir yıl olarak hatırlanmayacak. 15 Temmuz darbe girişimi, terör olaylarındaki artış, Türkiye’nin yatırım yapılabilir ülke notunu kaybetmesi, piyasalardaki dalgalanmalar ve ekonominin 27 çeyrek sonra ilk kez küçülmesi… Birçok iyi şeye rağmen 2016’ya damgasını vuran ne yazık ki bunlar oldu.

2017 için beklentiler ise ne yazık ki çok umut dolu değil. Hem yurtiçinde hem yurtdışında istikrarı tehdit eden unsurlar bir yere gitmedi ancak yine de ışık var. Finans editörümüz Ayfer Yıldız’ın gerçekleştirdiği yuvarlak masa toplantısında bir araya gelen uzmanlar 2017’nin belirsizliklerin azalacağı, daha öngörülebilir tahminlerin yapılacağı bir yıl olacağı konusunda hemfikir. Onlara göre, Türkiye geçmişte olduğu gibi yeni hikayesini anlatırsa yatırımcıların da ilgisi artacak.

Her yıl olduğu gibi, bu ay da ocak sayımızın kapağını “Yatırımcı Rehberi” olarak hazırladık. Borsa editörümüz Zeynep Aktaş uzmanların görüşlerine başvurarak “2017 yılında parayı nerede değerlendirmeli” sorusuna yanıt aradı. Çıkan sonuç özetle şöyle: “Bu yıl yatırımda risk alanların kazanacağı bir sene olacak. Dolar kurunda kâr realizasyonlarının görüleceği ancak ana trendin yukarı yönlü olacağı; borsada tarihi zirvenin deneneceği, sonrasında satışların geleceği; euro/dolarda düşüş eğiliminin gözleneceği; altında yükselişin, sabit getirili enstrümanlar içerisindeyse mevduat faizinin öne çıkacağı bir yıl yaşayacağız.”

Aktaş, ayrıca her yılki gibi yılın yıldız hisselerini belirledi. Bunu yaparken, değer yatırım stratejileri gurusu Profesör Joseph Piotroski’nin dokuz kriterinden yola çıkarak modeli BIST 100 Endeksi’ne uyguladı. 17 farklı kriter ve beş farklı kategoriye göre analiz yaparak yılın dokuz yıldız hissesini seçti.

Sadık okurlarımızın farkedeceği gibi bu ay dergimizin tasarımı da değişti. Yenilenen tasarımımızla birlikte içeriğimizde de belli bir farklılaşma oldu. Böylelikle yeni yıla daha canlı, daha çarpıcı, daha dolu dolu bir dergiyle girmeyi istedik.

2017’nin hepimiz için iyi bir yıl olması dileğiyle… Mutlu yıllar…

  • Arşiv Sayısı : 23
  • Son Sayı : Ocak 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Fortune Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017