Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Golf Dünyası - Spor Dergisi
Ana Sayfa > Golf Dünyası

Golf Dünyası Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Golf Dünyası adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Golf Dünyası Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Golf Dünyası

Spor Dergisi

Felsefe

İstikrar, kişinin günlük hayatında da vazgeçilmez bir yere sahiptir. Israr ve istikrar başarıyı getiren en önemli iki etkendir. Her kim olursa olsun, hangi işi yaparsa yapsın istikrar bir gün ona başarıyı getirecektir. Büyük filozof ve doktor İbn-i Sina’nın başından geçenler buna güzel bir misal teşkil eder. Küçük yaşta tahsile gider. Fakat bir türlü yapamaz, dersler ağır gelir ve eğitimine son vererek o beldeyi terk eder. Yolda bir kuyuya rastgelir. Kuyudan su çekmek istediğinde kuyunun başında bir şeyi farkeder. İp kuyunun ağzındaki taşı sürte sürte oymuştur. Kendi kendine: “Ben bu kadar ısrarcı ve sabırlı olamadım. Bir ip parçası bile sürte sürte taşı oyuyor. Ben de çok çalışırsam zamanla bu ilmin üstesinden gelirim” der ve döner tahsiline ısrarla, istikrarla devam eder. Neticesi ortada... Asırlara meydan okuyan dünyanın en büyük doktorlarından biri olur.

Hayatınızda öyle günler vardır ki sabah uyandığınızda bir bakarsınız hiçbir şey olmasını umduğunuz gibi gerçekleşmiyor… İşte o zamanlarda her şeyin daha iyi olacağını kendinize söylemeniz gerekir. İnsanların sizi hayal kırıklığına uğrattığı ve moralinizi bozduğu zamanlar da olabilir. Fakat, bu zamanlarda da kendi fikirlerinize ve değerlendirmelerinize güvenmeniz gerektiğini hatırlamalı, kendinize inanmaya devam etmeli ve hayata odaklanmalısınız. Belki karşınıza katlanmanız gereken güçlükler çıkacak ve hayatınızda bir takım şeyleri değiştirmek zorunda kalacaksınız. Bunları kabul edip etmemek size kalmış…

Kendinizi sürekli olarak sizin için doğru olduğunu hissettiğiniz yöne çevirin. Bu bazen kolay olmayacaktır. Ama zor durumları aşabildiğinizde kendinizi eskisinden çok daha güçlü hissedeceksiniz. İşte bu yüzden, korkularla, beklenmeyen sorumluluklarla dolu günler kapınızı çaldığında kendinize inanmanın önemini ve istediğiniz hayatı gerçekleştirmenin ne kadar anlamlı olduğunu hatırlayın. Çünkü bütün değişiklikler ve zorluklar sizin kendiniz için gerçekten önemli olan hedefleri sorgulayabilmeniz ve önceliklerinizi belirleyebilmeniz için vardır.

Yukarıda anlatılanlar golfçülerin spor hayatında da geçerli kuşkusuz. Bir türlü belli bir eşiği aşamayan ve birkaç denemeden sonra sahaya uğramaz olan insanlar tanıyoruz. Ama sonunda başarı yarıda bırakanların değil azimle çalışıp sabredenlerin oluyor.

2017 yılının ilk sayısında yine dolu dolu bir dergi ile karşınızdayız. Geride bıraktığımız iki ay turnuvalar açısından öyle yoğun geçti ki bazı organizasyonları gelecek sayıya aktarmak durumunda kaldık.

Mart ayı başında görüşmek dileğiyle…

Hepinize iyi oyunlar…

Bülent Gürkan

  • Arşiv Sayısı : 59
  • Son Sayı : Şubat 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Golf Dünyası Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017