Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Homeart - Dekorasyon Mimarlık Dergisi
Ana Sayfa > Homeart

Homeart Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Homeart adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Homeart Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Homeart

Dekorasyon Mimarlık Dergisi

Geçmişe dönüş olsa…

Dünya nereye gidiyor sorusunu hep soracağız herhalde ama son zamanlarda en çok bu yıl sorduk gibi geliyor bana. Geçtiğimiz yıl o kadar kötüydü ki bu yüzden yeni yıldan hepimiz çok şey bekliyoruz. Benim beklentim aslında biraz geçmişe yolculuk! Geçmişin o naifliğini, doğallığını yaşamak istiyorum. Teknolojik gelişmelerden de biraz bunaldım.

Yeni neslin neredeyse kağıt ve kalem ilişkisini unuttuğu bu çağda daha neler göreceğiz bilemiyorum ama geçmişe dönüş yaşanacağı kesin. Bütün hayatlarını sosyal medyada yaşayan insanlar, gerçeklikten tamamen uzak, sanal yaşamlar, 24 saat sonra silinecek paylaşımlar için anı yaşayamayanlar ve bütün bunlardan para kazanan insanlar… Yepyeni bir yaşam biçimi yaygınlaşıyor ama bunun da sonu gelecek gibi geliyor bana. Taş devrini değil tabii ama eskisi gibi bir yaşamı özleyecek herhalde insanlık. Öyle bir yaşamın olduğunu hatırlayanlar özleyecek, diğerleri de öyle bir yaşam umudunu sorgulayacak.

Geçtiğimiz ay Marka Konferansı’nda dünyaca ünlü Wallpaper dergisinin yayın yönetmeni Tony Chambers, uzun zamandır dünyanın konuştuğu bir konuya açıklık getirdi: Basılı medyanın yavaş yavaş öldüğünü düşünenler yanılıyor! Evet, basım işi çok maliyetli ama diğerlerinden hâlâ çok daha kıymetli ve çok daha güvenilir bir kaynak olma özelliği taşıyor.

O mürekkep kokusunu teneffüs etmek, bir gazete ya da dergiyi biriktirmek eminim yeni nesil için anlaşılmaz şeyler ama bu konuda da geri dönüş olacağına inanıyorum. İnsanlık bir doyma noktasına ulaşınca, hayatın akıp gittiğini fark edince, gerçeklik yeniden moda olacak, inanıyorum.

Yaşadığınız her anı dolu dolu hissedeceğiniz, mutlu bir yıl dileğiyle…

Yasemin Savcı

  • Arşiv Sayısı : 25
  • Son Sayı : Ocak 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Homeart Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017