Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Hotel Çelik Palas - Turizm Otelcilik Kataloğu
Ana Sayfa > Hotel Çelik Palas

Hotel Çelik Palas Kataloğu Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Hotel Çelik Palas adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Hotel Çelik Palas Kataloğu Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Hotel Çelik Palas

Turizm Otelcilik Kataloğu

1900 yıllarının en iyi mimarı Guilio Mongeri, ÇELİK PALAS'a başlamadan önce en muhteşem panoramanın yerini tespit etmek için aylarca Bursa'da yaşamış ve oteller kralı cesar Ritz'in sloganı esas alınarak bir otel için en önemli kararın lokasyon olduğu gerçeğiyle 360 derecelik panoramaya sahip bugünkü ÇELİK PALAS'ın yeri belirlenmiştir. ÇELİK PALAS'ın lokasyonu Türkiye'deki en iyi konumlardan biridir. Mimar Mongeri'nin kitapları bugün halen Avrupa üniversitelerinde okutulmaktadır. Bilinmelidir ki Mustafa Kemal Atatürk için başka mimarlarla çalışması düşünülemezdi. Yüce önder her zaman olduğu üzere bu önemli proje için en iyi mimarla çalışmayı seçmiştir. ÇELİK PALAS'ın Altın oran kurallarına göre planlanmış olması ve mimarisinin kusursuzluğu Gulio Mongeri'nin mimari dehasını yansıtmaktadır.

Projenin inşasında Çekoslavakya'daki Termal su kaynaklarını iyi bilen Mustafa Kemal Atatürk, ÇELİK PALAS'ta termal suyla kullanabilecek sütunsuz muhteşem kubbeli termal havuzu yaptırmıştır. Roma hamamları esas alınarak emsalsiz alanlar yaratılmıştır. Termal suyun muhteviyatı nendeniyle uzun yıllar birçok kral, kraliçe ve önemli şahsiyetler bu güzelliklerden yararlanmıştır.

Projenin Türkiye'de başka benzerinin bulunmamasının nedeni, ünlü Mimar Guilio Mongeri'nin ÇELİK PALAS'tan başka projesinin bulunmamasıdır.

ÇELİK PALAS, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün talimatıyla 1935 yılında, onun özellikle işaret ettiği yerde inşa ediliyor. Böylelikle Atatürk'ün hatırası olması özelliğiyle de tarihi bir önem ve değer kazanıyor.

2009 yılının şubat ayında başlayan renovasyonla birlikte ÇELİK PALAS markasının ticari misyonunun yanı sıra tarihten ve çok büyük önem arz eden manevi değerlerinde korunmasına titizlikle hassasiyet gösterilmiştir. Bugün ÇELİK PALAS projesinde en iyisinin ötesinde geçmiş ve yenilemenin geldiği noktada insan aklının yaratabileceği en muhteşem mekanlar yaratılmıştır.

  • Arşiv Sayısı : 2
  • Son Sayı : Convention Center & Thermal SPA/Tr
  • Yayın Türü : E-Katalog
  • Yayın Süresi : Tek Sayı

Hotel Çelik Palas Kataloğu Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017