Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
House Beautiful - Dekorasyon Mimarlık Dergisi
Ana Sayfa > House Beautiful

House Beautiful Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj House Beautiful adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

House Beautiful Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

House Beautiful

Dekorasyon Mimarlık Dergisi

‘BASIT’ NE KADAR DA ZOR

Belki çok klişe bir söz olacak ama ‘eskiye dönüyoruz.’ Bir ressam arkadaşımla sohbet ederken, öldüğü söylenen pentür’e yenden dönüş olduğuna dikkat çekti ve çok güzel bir saptamada bulundu. “Teknoloji böylesine hızla hayatımıza hükmetmeye devam ettikçe elle üretim, geleneksel yöntemler çok daha fazla konuşuluyor olacak.” Düşünün bir kez, çevrenizde kaç kişi bu hızlı çarkın içinden sıyrılıp sadece elle üretim yapabileceği mütevazı bir hayata geçme hazırlıkları içerisinde? Doğrusu ben bu konuda çok fazla örnek yaşadım ve yaşamaya devam ediyorum. ‘Basit yaşam’ şu anda hepimiz için ulaşılması öyle zor bir yerlerde duruyor ki. Çelişki de tam bu noktada değil mi? Çünkü basit olanın en çabuk ve kolay ulaşılabilir olması gerekmez mi Teknolojinin hayatımızı kolaylaştıracağını vadettiği buluşlarıyla yaşamlarımızı zorlaştırdık, şimdi de basitleşmek için çaba harcamak zorundayız. Neyse ki ortak ihtiyaçların sinyallerini hemen alan moda ve dekorasyon dünyası ‘boho chic’ akımıyla bizi hayli ısıtıyor. Etnik, bohem ama bir o kadar da modern çizgiler hayatımıza dahil oldukça geleneksel zanaatçilerin üretimlerini hatırlamaya başladık. Bunun en güzel örneklerinden biri de Türk kilimleri. Editörümüz Selen Demirkesen’in iki özel çalışması bu sayıda Türk kilimlerini en güzel halleriyle öne çıkarıyor. Genç ve yetenekli tasarımcı Begüm Cana Özgür’ün dokuma tasarımlarına taşıdığı modern yorumlar ve Emine Elif Gönensay’ın geleneksel zenginliklerimizi modern dekorasyona uyarlama hikayesi bir kez daha ülkemizin kültürel açıdan sahip olduğumuz zenginliklere dikkat çekiyorlar.

Fatma ÖZEL

  • Arşiv Sayısı : 31
  • Son Sayı : Temmuz 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

House Beautiful Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017