Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Kurumsal Yatırımcı - Sektörel Dergisi
Ana Sayfa > Kurumsal Yatırımcı

Kurumsal Yatırımcı Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Kurumsal Yatırımcı adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Kurumsal Yatırımcı Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Kurumsal Yatırımcı

Sektörel Dergisi

Değerli okurlar,

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği’nin XVIII. Olağan Genel Kurul toplantısı 27 Mart’ta yapıldı. Genel Kurul’da yer verdiğimiz önümüzdeki dönem hedefleri arasında Portföy Yönetimi Sektörü algısının iyileştirilmesine katkıda bulunmak, sektörün yazılı ve görsel basında tanıtımını sağlamak ve TKYD’nin üye sayısını artırmak öne çıkıyor. Zengin ve yegane içeriğiyle sektörün, yeni ürünler ve mevzuatımızın tanıtımı yanı sıra bir eğitim aracı olarak gördüğümüz Kurumsal Yatırımcı dergimizin de bu kapsamda önemi her geçen gün artıyor.

Bireysel Emeklilik Sistemi’ne Otomatik Katılım’da ilk üç ayı geride bıraktık. Nisan sayımızda, Emeklilik Şirketleri “Otomatik Katılım Sistemi’ne geçişin başlamasından bu yana yaşanan gelişmeler ve yılın tamamına yönelik beklentileriniz nelerdir?” sorusunu dergimiz için cevapladılar.

Ülkemizde tasarruf oranının artmasına önemli bir katkı sağlaması beklenen Otomatik Katılım uygulaması ile yatırım danışmanlığının önemi de kaçınılmaz biçimde ortaya çıkıyor. Bu konuda sektörümüzde ilk ROBO Danışmanlık çalışmasının tanıtımını dergimiz içeriğinde bulacaksınız.

Nisan sayımızda, Sermaye Piyasası Kurulu’nun sermaye piyasamızın yeni ürünü Gayrimenkul Sertifikası ile ilgili tüm bilgileri içeren bir makalesine yer verdik. Vadeli İşlemler ve Opsiyon Piyasası’nın BISTECH sistemine geçişi ve getirdiği gelişmeleri de dergimiz için Borsa İstanbul kaleme aldı.

Fon Yönetimi sayfamızda hem son dönemin popüler ürünü Gayrimenkul Yatırım Fonu’na ilişkin yeni ihraçlar, hem de geçtiğimiz yılı BES fonları içinde getiri anlamında ön sırada tamamlayan bir fonun stratejisinin tanıtımına ayırdık.

Sektör çalışanlarını yakından ilgilendiren Lisanslama Sınav Sistemi’nde yapılan son değişiklikleri ve ayrıca üniversitelerimizde finans sektörüne yönelik farklı eğitim çalışmalarına örnek olarak ilk yazıyı Eğitim bölümümüzde bulabilirsiniz.

Sanat köşemizde ise, Türk çağdaş sanatçılarını tanıtan bir yazı dizisi başladı.

Keyifli okumalar diliyorum.

Saygılarımla,

Alp Keler TKYD Başkanı

  • Arşiv Sayısı : 14
  • Son Sayı : Nisan-Haziran 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : 3 Aylık

Kurumsal Yatırımcı Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017