Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Kurumsal Yatırımcı - Sektörel Dergisi
Ana Sayfa > Kurumsal Yatırımcı

Kurumsal Yatırımcı Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Kurumsal Yatırımcı adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Kurumsal Yatırımcı Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Kurumsal Yatırımcı

Sektörel Dergisi

Değerli okurlar,

Portföy yönetimi sektörümüzün önemli yapısal değişiklikler ve düzenlemelere uyum sağlama çalışmaları ile geçirdiği 2016 yılının ardından, yeni yıla da Bireysel Emeklilik Sistemi’ne Otomatik Katılım uygulaması ile başladık. Ülkemizde tasarruf oranlarının artması ve finansal planlamanın yaygınlaşması için önemli bir adım daha atılmış oldu.

Dergimizin yeni yılın ilk sayısında da Otomatik Katılım konusunu hem Portföy Yönetim Şirketleri hem de Emeklilik Şirketleri açısından değerlendiren iki ayrı makale yer alıyor.

Ocak sayılarımızın sürekli bölümü olan Portföy Yönetim Şirketleri Çalışan Profili Anketi ve 10 ekonomistten Türkiye Ekonomisi tahminleri çalışmalarını içeriğimizde bulabilirsiniz.

Sektör analizi bölümümüzde, 2016 yılında artan ihraçların hızla sürdüğü Gayrimenkul Yatırım Fonları’nda stres testi ile yatırım fonları portföyünde önemli yer tutan Özel Sektör Borçlanma Araçları’na yönelik likidite riskini inceleyen iki değerli çalışmaya yer verdik.

Yeni yıl ilk sayımızın yabancı konuğu İtalya Yatırım Yönetim Derneği (Assogestioni) oldu. Hem İtalya hem de Avrupa yatırım fonları sektörünün son durumuna ilişkin sorularımıza cevapları bu çalışmada bulacaksınız.

Yatırım fonları seçim ve dağıtımına ilişkin değerlendirmelerin yer aldığı bir makale ile Yatırım Fonları Piyasamızın bir yıllık gelişimini özetleyen analizi yine değerli uzmanlar dergimiz için kaleme aldı.

Sektör çalışanlarını yakından ilgilendiren Lisanslama Sistemi’nde yapılan son değişiklikleri Eğitim bölümümüzde bulabilirsiniz.

Sektör Verileri bölümünde, 2016 son çeyreği yanı sıra son bir yıllık karşılaştırmalara da yer verdik. Sanat köşemizde, dünyadan ve ülkemizden çağdaş sanat müzayedelerinde oluşan rakamlar ve sanat piyasasının son durumu yer alıyor.

Keyifli okumalar diliyorum.

Saygılarımla,

Alp Keler
TKYD Başkanı

  • Arşiv Sayısı : 13
  • Son Sayı : Ocak-Mart 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : 3 Aylık

Kurumsal Yatırımcı Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017