Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
L'officiel Türkiye - Kadın Moda Dergisi
Ana Sayfa > L'officiel Türkiye

L'officiel Türkiye Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj L'officiel Türkiye adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

L'officiel Türkiye Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

L'officiel Türkiye

Kadın Moda Dergisi

BU AY...

“‘Gelecek kadınlarındır...’ Şubat sayımız için son hazırlıkları yaptığımız şu anda Instagram zaman akışında karşıma çıkan milyonlarca sözden sadece biri. Tüm dünyada fırtınalar estiren Women’s March hareketi kapsamında milyonlarca kişi bugün (21 Ocak) sokaklara dökülerek, ‘Eşitlik, beraberlik, aşk’, ‘Kız gibi savaş!’, ‘Umut et, korkma’ gibi sloganlar ile insan ve kadın haklarının peşine düştü. Madonna, Charlize Theron, Kristen Stewart, Julia Roberts, Jessica Chastain, Debra Messing gibi yıldızların ellerinde pankartlarla bu yürüyüşe katılması oldukça heyecan vericiyken; feminist yazar Gloria Steinem’ın Instagram Live’da izleme fırsatına sahip olduğum konuşması, aradan saatler geçmesine rağmen hâlâ kulaklarımda yankılanıyor. Amerika’dan İngiltere’ye, Fransa’dan Almanya’ya dünyanın dört bir yanında gerçekleşen direniş, yaşadığımız karanlık günlerde bizlere de umut kaynağı oldu. Aslında bu feminizm hareketinin ayak seslerini Eylül ayında gerçekleşen 2017 İlkbahar-Yaz moda haftalarında duymaya başlamıştık. Dior’un yeni kreatif direktörü Maria Grazia Chiuri, marka için hazırladığı ilk koleksiyonunda ödüllü yazar Chimamanda Ngozi Adichie’nin, ‘Hepimiz feminist olmayız’ sözlerine tişörtlerine yer verirken; feminizmin sembolü pembe rengi ve kendi ayakları üstünde duran güçlü kadın imajı neredeyse her defilede karşımıza çıktı. Bizler de podyumlarda başlayan bu akımı daha geniş kitlelere duyurmak adına Şubat sayımız ile, ‘Birlikte daha güçlüyüz’ diyor ve herkesi cesur olup hayatına renk katmaya davet ediyoruz.”

Debora Zakuto

  • Arşiv Sayısı : 56
  • Son Sayı : Şubat 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

L'officiel Türkiye Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017