Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Makinatek - Sektörel Dergisi
Ana Sayfa > Makinatek

Makinatek Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Makinatek adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Makinatek Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Makinatek

Sektörel Dergisi

Sevgili okurlar,

Dünyada her yıl ortalama 270 milyon iş kazası meydana geliyor ve bu kazaların önemli bir kısmı da makina emniyetinin yetersizliğinden kaynaklanıyor. Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) verilerine göre her gün ortalama 5 bin yılda ise 2 milyon işçi ölüyor. Robot, CNC, pres, işleme tezgâhları, paketleme makinaları gibi makinalar, gerekli emniyet tedbirleri alınmadığında ya da yanlış emniyet çözümleri uygulandığında iş kazalarına, yaralanmalara, çoğu zaman ölümlere yol açıyor.

Her 2,5 dakikada bir iş kazasının meydana geldiği Türkiye’de makina emniyeti sadece kaliteli ürün kullanma anlamına gelmiyor aynı zamanda standart ve yönetmeliklerle ürünlerin doğru uygulanmasıyla kazaların en aza indirilebileceği anlamına geliyor. Avrupa’da ilgili ulusal kanunlar AB yönetmelikleriyle düzenlenirken, ülkemizde kabul edilen İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu, Türkiye’de doğru denetimlerle birlikte; istenmeyen iş kazalarına, yaralanmalara, ölümlere sebep olan kazalara büyük ölçüde bir dur diyebilir. Robottan CNC işleme tezgahlarına, kaynaktan paketleme makinalarına kadar çok geniş bir uygulama alanı olan makina emniyeti, endüstriyel tüm firmalar için vazgeçilmez bir öncelik. Endüstri alanında yaşanan iş kazalarının önlenmesinde, ürün kalitesinin ve fonksiyonelliğinin artırılmasında ve belli standartların yakalanmasında en önemli faktörlerden biri olan “makinada emniyet” konusunu sizler için ele aldık.

Deniz Güldal

  • Arşiv Sayısı : 50
  • Son Sayı : Haziran 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Makinatek Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017