Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Marie Claire Maison - Dekorasyon Mimarlık Dergisi
Ana Sayfa > Marie Claire Maison

Marie Claire Maison Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Marie Claire Maison adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Marie Claire Maison Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Marie Claire Maison

Dekorasyon Mimarlık Dergisi

Retro Melankoli

Gerçekçi yalnızlığın ustası Edward Hopper’den ilham alarak başladık senenin ilk sayısını çalışmaya. Onun yaşam alanlarına, sokak görüntülerine, portrelerine olan hayranlığımız bizi Amerikan gerçekçiliği ve retro stilinin içinde uzun yürüyüşlere yöneltti. Onun durağan sahnelerini, şiirsel portrelerini, aslında hiç de hüzün barındırmayan renklerini kendi hayalimizdeki mekânlara uyarladık. O sahneler içinde yaşasak hangi koltuğa uzanır, çalışma masamızda hangi aydınlatmayı kullanırdık, hangi komodine saklardık yazdıklarımızı, bu sorulara odaklandık.

Seneye, sanatın, renklerin ve şiirsel öğelerin içinde kaybolarak başlarken, Pantone 2017 için rengimizi seçti: Greenery. Alt metninde tazelenmek, yeni başlangıçlar yapmak gibi kavramları bulunduran bu renk, yeni bir seneye başlarken tam da ihtiyacımız olanı bize veriyor gibi. Sadece kendimizi değil, etrafımızı da tazelememiz, korumamız ve özen göstermemiz, tabiatımıza, dünyanın tabiatına doğru gelecek uygulamalar yapmamız doğrultusunda yönlendiriyor bizi.

Ocak ayında Maison&Objet “Sessizlik” kavramına odaklanıyor. Salone del Mobile Milano ile birlikte dünyanın en önemli iki fuarından biri olan Maison&Objet Paris, etrafımızda yükselen gürültüye, hıza, karmaşaya inat, içimizdekine odaklanmaya, ruhumuza, doğamıza uygun olanı tekrar keşfetmemize yönlendirecek bizi. Tıpkı Pantone’nin önerdiği Greenery gibi. Yaşam alanlarımız ihtiyaçlarımıza, fonksiyonellikten öte ruhumuzun iyi hisler üretebilmek adına ihtiyaç duyduklarına yönlenecek ve sadelikten yana olacak. Şeffaflık, renk oyunları ve illüzyonlar, hepsi bizi 2017 içinde heyecanla bekliyor olacak. Eğer bir başlangıç yapacaksak, bunun doğru olduğuna ruhumuzun en derin yerlerine kadar emin olmamız gerekecek. İhtiyacınız olan yönlendirmeleri bu sayfalarda bulacaksınız…

Seda Türen

  • Arşiv Sayısı : 34
  • Son Sayı : Ocak 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Marie Claire Maison Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017