Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Marie Claire Maison - Dekorasyon Mimarlık Dergisi
Ana Sayfa > Marie Claire Maison

Marie Claire Maison Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Marie Claire Maison adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Marie Claire Maison Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Marie Claire Maison

Dekorasyon Mimarlık Dergisi

Sıcak davetlerin, sahil ve deniz keyfinden eve uzayan samimi yemeklerin, kalabalık sofralardan yükselen kahkahaların mevsimi geldi. Tatil modumuz açık, evlerimizin kapısı da… Housewarming trendi tam da bu duruma vurgu yapıyor. Evler sizi sarıp sarmalayan, güvenli ve samimi bir karşılama sunan rahatlatıcı mekânlar haline geliyor. Bu güveni hissetmemizi sağlayan yumuşak, uçuk renkleri ya da size neşe verecek canlı renklerden hangilerini tercih edeceğinizi mevsim kaçmadan düşünmeye az da olsa vaktiniz var.

Trend kâhinleri bu yazı iki yönlü olarak ele aldılar: Dışarı çıkmak ve gece boyunca kutlamalar yapmak ama bir yandan da uykunun önemine odaklanmak. Yani koyu renklerin kullanıldığı kadife ve saten gibi zengin, neşeli kumaşlar göreceğiz. Yakut, safir, zümrüt ve topaz gibi değerli taşlardan ilham alan tonlar öne çıkıyor. Bütün bunlar süslü bir kutlama ve ihtişam sunuyor. Koyu renkli çiçek desenleri ise anahtar tema. Yatak odalarına da özel olarak odaklanıp, yumuşak ve doğal dokulu kumaşlarla kuşatarak iyi bir uykuya geçiş sağlayan mekânlar haline getireceğiz. Yani üzerimize giymek isteyeceğimiz tekstilleri yatağımızda da kullanacağız diyebilirim. Pamuk, keten, satenler, örgü, kaşmir throw’lar gibi... Amaç, kendi gardırobumuzda yaptığımız “mix&match”leri yatağımıza uygulayarak farklı görüntüler yaratmak.

Deneyimin değeri de tartışılmaz bir hale geliyor bu yaz. “Daha az tüketim, daha fazla deneyim” mottosu tasarımın önemine işaret ediyor. Bu, sadece bir ürünün güzel olmasının yeterli olmadığı; aynı zamanda iyi bir şeye hizmet etmesi ve faydalı olması gerektiği anlamına geliyor. Atık malzemelerin geri dönüştürülerek yeniden kullanımı, ekolojik ürünlerin önlenemez yükselişi söz konusu.

Keyif ayları başlamışken banyolarımızın içeride ya da dışarıda, gündüz veya gece Spa’larına dönüşüyor olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Kitabınızla beraber gevşeyip rahatlayabileceğiniz, kendinize bakım yapıp müzik dinleyeceğiniz alanlara. Tıpkı balkonların, avlu ve bahçelerin koltuklarımızı çıkarabileceğimiz, halı ve masaların konduğu evlerin salonlarının birer uzantısı
haline gelmesi gibi...

İyi yazlar!

Fulya BOZKURT

  • Arşiv Sayısı : 40
  • Son Sayı : Temmuz 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Marie Claire Maison Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017