Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Marie Claire Maison - Dekorasyon Mimarlık Dergisi
Ana Sayfa > Marie Claire Maison

Marie Claire Maison Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Marie Claire Maison adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Marie Claire Maison Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Marie Claire Maison

Dekorasyon Mimarlık Dergisi

Bahar enerjisi

Sembolik bir uyanış yaşıyoruz. Yarısı kış yarısı bahar denen mart ayının içimizde ufak ufak filizlendirdiği hislerle bir yanımız hala sıcak dokulara karışıp evde daha fazla vakit geçirmek istiyor, bir yanımız balkona, bahçeye ve terasa bir an önce çıkmak için can atıyor. Ancak öncelikle yapacak çok işimiz var. Evimizi bahara hazırlarken yeniden düzenlemeler yapacağız, bir yandan da her an düşebilecek olan sıcaklıklara karşı tedbiri de elden bırakmayacağız. Belki duvar renklerimizde bir değişim, kim bilir yeni bir halı ya da yemek masası? Belki de sadece ufak dokunuşlarla bir ev detoksu. Ağaç dallarıyla salona hazırlayacağımız bir kompozisyon ya da belki doğanın form ve desenlerini anlatan yepyeni tasarımlar… Nisan ayında yapacağımız bahçe işleri için de listelerimizi yavaş yavaş hazırlıyor olacağız bu ay.

Pantone 2017 için Greenery rengini seçeli sayılı gün oldu, diğer renkler inadına onunla yarışıyor gibi. Sene içinde mavinin de hükmü oldukça kuvvetli hissedilecek ama önce Çin kırmızısı hakkında konuşmalıyız. Bahara girmek üzereyken, kırmızının bu iç gıcıklayan ve enerji aşılayan tonunu mutlaka yaşam alanlarımızda kullanmamız gerekiyor. Bahar için vereceği motivasyondan kendinizi mahrum etmek istemezsiniz. Öte yandan soyut bir grafik yükselişi de söz konusu. Renkler geometrik formlarla birbirine geçerken, formlar ayrıca birbiriyle yarışıyor. Yeni modern diye tabir ettiğimiz tasarımların pek çoğunda bu etkiye rastlamak mümkün şimdi. Sanat ve lezzet duraklarımız var bu ay. Mart ve nisan ayları içinde sergileri olacak genç sanatçıların atölyelerine konuk oluyoruz. Yemek konusunda modern ve kendine has sunum-lezzet ikilisini başarıyla yakalamış isimler de konuğumuz oluyor.

Paris’te gerçekleşen Maison & Objet ve Frankfurt’ta gerçekleşen Ambiente fuarlarından en yeni işleri ve en çarpıcı tasarımları da bulacaksınız bu ay sayfalarımızda. Dünyanın dört bir yanından mimari haberler ve İstanbul’dan üç ayrı stile sahip ev ile birlikte. Gerçek bahar günlerinde görüşmek üzere!

Seda Türen

  • Arşiv Sayısı : 36
  • Son Sayı : Mart 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Marie Claire Maison Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017