Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Martı Dergisi - Şehir Yaşam Dergisi
Ana Sayfa > Martı Dergisi

Martı Dergisi Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Martı Dergisi adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Martı Dergisi Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Martı Dergisi

Şehir Yaşam Dergisi

Uyanış - Umut Hep Var

Aylardan Nisan uyanmak, tomurcuklanmak, çiçek açmak ve meyveye geçmek zamanı. Doğa uyandı. Günler uzamaya başladı. Kanımız kıpırdandı usulcacık. Doğanın ritmi çok özel, bizim müdahalemize ihtiyacı yok doğanın. Ya bizlerin? Bizlerin ritmini tutturması ise yaşamın içinde bizi sağlıklı besleyecek seçimlerimize bağlı. Karnımızı doyurmak için seçimler yaparken dinlediğimiz canımızı, ruhumuzu doyurmak için dinliyor muyuz?

Ben ruhumu beslemeyi seviyorum. Her gün sağlıklı besliyorum bedenimi de, ruhumu da. Dostlarla sohbet, deniz kenarında ya da ağaçlar arasında yürüyüş, martılarla simidimi paylaşmayı, deneyimlerimi yazmayı seviyorum. Yetiyor mu? Hayır... Şimdi beni uyandıran soruları size soruyorum.
Şiir sever misiniz? Ben her gün şiir okurum. Bazen çok bilinçli seçerim, bazen de o anın ritmine bırakırım, ellerim bir kitap seçer ve parmaklarım bir sayfaya konar. Yoksa hala şiir sevdiğini fark etmeyenlerden misiniz? Şiir yaşamda, #şiirsokakta

Son bir yılda kaç kitap okudunuz? Okuduğunuz kitapları nasıl seçersiniz? Tavsiyeleri dikkate alıyor musunuz? Notlar alıyor musunuz okurken, satırların altını çiziyor musunuz? Okurken sizi sıkan satırları atlıyor musunuz? Yapın... Kitap okumak bir eylemdir. Eylem sizin seçimlerinizle gelişir.

En son hangi sergiye gittiniz? İçeriğinde neler vardı? Resim, heykel, seramik, fotoğraf, video, anılar, el sanatları... Ne hissettiniz? Gidin ve duygularınızı dinleyin.

Sinema salonda seyredilir. Televizyon aynı keyfi asla vermez diyenlerden misiniz? Vizyondaki filmler tamam da, iz bırakmış eski filmleri nereden seyredeceksiniz? Ben son zamanlarda Ipad’den bile film seyrediyorum, alıştım. Sinema sanatını büyüleyici buluyorum.

Tiyatronun zamanı geçti diyenlere, tiyatro gösteri sanatlarının bir numarasıdır, modası mı olur, sorusunu soruyorum. Sevdiğimiz oyun, sevmediğimiz oyun olur. Tiyatro izledikçe seçimimiz belirginleşir, tarz ve oyuncu seçmeye başladıkça tadından yenmez. Gösteri sanatlarının diğer alanları, bale, müzikal ve elbette konserler. Her ay en az bir doz almak bana iyi geliyor.

Martı dergimizde uyandıran, ruhumuzu besleyen çok özel konuları yazıyoruz, katılın bize...
Ne istediğinize, gerçekten ne istediğinize odaklanın, aldığınız nefes ve attığınız adım isteğinize hizmet etsin.

Sevgiyle,
Yasemin Sungur

  • Arşiv Sayısı : 9
  • Son Sayı : Nisan- Mayıs 2015
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Martı Dergisi Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017