Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Men's Health - Erkek Moda Dergisi
Ana Sayfa > Men's Health

Men's Health Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Men's Health adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Men's Health Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Men's Health

Erkek Moda Dergisi

2017’nin sizin yılınız olmaması için tek bir sebep yok.

GEÇEN AY, BİR ŞEYLERİ DEĞİŞTİRMEK İÇİN YENİ BİR YILIN BAŞLAMASINA GEREK OLMADIĞINI ANLATMIŞTIM. Umudum o ki, az da olsa bir grup Men’s Health okuru bunu mantıklı buldu ve geçtiğimiz yılın son ayında doğruları yapmaya başlayarak yeni yıla daha iyi bir formda girdi. Neden “az da olsa” tabirini kullandım? Çünkü biliyorum ki, pek çok erkek bir şeyleri değiştirmek için Kasım ayına kadar harekete geçmediyse, 1 Ocak’ı hedefliyordur.

Tabii ortada bilimsel bir gerçek var. Scranton Üniversitesi araştırmacılarına göre, erkeklerin yeni yıl için verdiği kararların yüzde 92’si sonuca ulaşamıyor. Gördüğünüz gibi istatistikler oldukça vahim. Peki neden? Çünkü kendinize 10 kilo vereceğinize, daha iyi bir baba olacağınıza ya da geleceğiniz için para biriktirmeye başlayacağınıza dair söz vermek, aslında laftan başka bir şey değil. Bu kararları ilan etmesi kolay. Hatta benim asla anlamadığım bir şekilde, Aralık ayının sonlarına doğru daha da kolaylaşıyor. Ama iş hedeflere ulaşmak için aksiyon almaya gelince, yeni yıl dileklerini gerçekleştiren çok ufak bir azınlık kalıyor yılın sonunda.

Çünkü hedeflere ulaşmak için yılda bir defa değil, her gün bir şeyler yapmalısınız. Önünüzde sarkan göbeğinizi eritmek istiyorsunuz mesela. Bunun için yıldan yıla niyet etmek hiçbir anlam ifade etmiyor; sadece birkaç hafta bunun gerçekleşeceğine inanarak yalan bir mutluluk ve heyecan hissediyorsunuz. Oysaki başarmak için her sabah daha erken kalkmak ve kendinize besleyici ve sağlıklı bir kahvaltı hazırlamak zorundasınız. Yılda bir kere değil yani, her gün.

Şu anda ben, siz ve bir sürü erkek, yeni yıl için benzer niyetlerle yola çıktık büyük ihtimalle. Ama bundan bir sene öncesine gidin şimdi. Deja vu yaşadığınızı hissettiniz, değil mi? Sanki geçen sene de aynı şeylerden bahsediyordunuz. Peki bu yıl neyi farklı yaparak, bu utanç verici istatistiğin yüzde 8’lik dilimine dahil olmayı garantileyeceksiniz?

İki yeni kural bu konuda sizi karanlık taraftan kurtarabilir. Bunlardan ilki, hedeflerinize ulaşmak için her günü en önemli gününüz olarak görmek. Artık şu “Bi’ kereden bir şey olmaz” korunmasından kurtuluyoruz yani. Neden mi? Çünkü bir kereden bir şey oluyor. Bu cümleyi her kurduğumuzda, motivasyonumuzu ve inancımızı biraz daha aşağıya çekiyor ve bir bakmışız, ortada o Ocak ayındaki hırs küpünden eser yok. İkinci kural da çok net: Küçük hedefler koyarak ilerlemek. Yani, “Temmuz ayında 8-pack’imle kumsallardayım” demek yerine, Ocak ayında yağ oranınızı yüzde 2 oranında düşürmeyi hedefleyin. Önce onu bir halledin. Zaten küçük hedeflerle pes etmeden devam ettiğinizde, o esas hedefinize de farkında olmadan ulaşacaksınız.

O yüzden konu ne olursa olsun, kendinize önce yılın ilk ayı için hedefler koyun. Sayfaları çevirdikçe, bu hedeflere ulaşmak için işinizi tahmin ettiğinizden daha çok kolaylaştıracak bir sürü konu bulacaksınız. Siz Ocak hedeflerine bir ulaşın, biz Şubat ayında burada olacağız.

Herkese mutlu yıllar!

Fatih Büyükbayrak

  • Arşiv Sayısı : 34
  • Son Sayı : Ocak 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Men's Health Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017