Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Men's Health - Erkek Moda Dergisi
Ana Sayfa > Men's Health

Men's Health Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Men's Health adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Men's Health Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Men's Health

Erkek Moda Dergisi

Kontrolü Ele Al

Başkalarıyla rekabet etmeden önce geçmeniz gereken bir ön eleme turu var.

İNSANOĞLUNUN DOĞASINDA YARIŞmak var. Konu ne olursa olsun, ne durumda olduğumuzu görmek için kendimizi başkalarıyla kıyaslıyoruz ister istemez. Buna spor salonunda antrenman yaparken gizli gizli diğer insanları kesmeyi (itiraf edin, siz de yapıyorsunuz) ve kendinizi kıyaslamayı da örnek olarak verebiliriz; iş hayatınızda geldiğiniz yerin yeterli olup olmadığını anlamak için geldiğiniz pozisyonu ve aldığınız maaşı arkadaşlarınızla karşılaştırmayı da. Bunda yanlış bir şey yok. Üstelik rekabet bizi daha ileriye taşıyan önemli bir faktör de aynı zamanda.

Dünyanın en iyi iki futbolcusundan örnek verelim. Bu iki adamın arasındaki rekabet olmasa (kendileri inkâr etse de), ne Ronaldo ne de Messi yıllarca performanslarını istikrarlı bir şekilde geliştirebilirdi. O yüzden rekabet iyidir. Her ay ekip olarak size bu dergiyi hazırlarken, siz okurlarımıza ilham verecek ve motivasyonunuzu artıracak cümleler de arıyoruz. Benim bu konuda bugüne kadarki favori sözüm de rekabetle ilgili: “Look in the mirror, that’s your competition.” Yani, “Aynaya bak, esas rakibini göreceksin.” Başkalarıyla rekabet etmek kötü bir şey değil ama bu esas rakibinizin her zaman kendiniz olduğu gerçeğini değiştirmez. Önce kendinizle olan rekabetten galip çıkmalısınız ki, başkalarıyla kıyasıya bir mücadeleye girebilin.

Peki kendinizle olan rekabetten galip çıkmak ne demek? Kontrolü tamamen elinize almaktan bahsediyorum. Konu ne olursa olsun, daha iyi olmak için yapmanız gerekenleri biliyorsunuz. Bu bildiklerinizi uygulamak, her gün bir öncekinden daha iyi olmak için gerekenleri yapmak ve bunu sürekli hale getirmek, tam olarak kontrolü ele almak anlamına geliyor. Başarılı insanların en büyük sırrı da bu aslında. Konu ne olursa olsun, daha iyi olmak için yapılması gerekenleri bilmek ve belirli bir süre değil, her gün bu konuda gerekenleri yapmak. Siz de bunu başardığınız zaman, kendinizle olan rekabetten galip çıkmış sayılırsınız. Bu da potansiyelinizin tamamını kullanmanız anlamına geliyor ki, ancak bunu yaptığınızda başkalarıyla olan rekabete odaklanabilirsiniz.

Şimdi bir düşünün, kendinizi bu rekabetten galip çıkmış, kontrolü tamamen eline almış bir adam olarak değerlendiriyor musunuz? Cevabınız evetse içten tebrikler, çünkü çok ufak bir azınlığın içindesiniz demektir. Hayırsa da unutmayın, hiçbir şey için hiçbir zaman geç değildir. Sayfaları çevirdikçe size bu konuda ilham verecek konularla karşılaşacaksınız. Önümüzdeki ay da yenileriyle karşınızda olacağız. Siz yeter ki harekete geçin, biz hep yanınızdayız.

Keyifli bir ay geçirmeniz dileğiyle,

Fatih Büyükbayrak

  • Arşiv Sayısı : 40
  • Son Sayı : Temmuz 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Men's Health Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017