Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Metal Makina - Sektörel Dergisi
Ana Sayfa > Metal Makina

Metal Makina Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Metal Makina adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Metal Makina Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Metal Makina

Sektörel Dergisi

Metal İşleme ve Makine İmalat sanayindeki gelişmeleri 28 yıldır sizlerle paylaştığımız MetalMakina Dergisinin bu sayısında yine sizleri Dergimiz sayfalarında sektörle ilgili gelişmeleri okumaya davet ediyoruz.

Dünyada ve Ülkemizde sanayilerin ve üretimlerin gelişimi ve istihdamın artması için ülkeler çeşitli proje ve politikalar geliştirerekülke ekonomilerinin gelişimine katkı sağlamaya çalışıyor. Ülkemizde de özellikle Makine İmalat sanayinde bu görevi üstlenen birçok resmi ve özel kurum ve kuruluş bu çalışmalarda yer almakta. Özellikle Ülkemizde Makine İhracatçıları Birliği tarafından oluşturulan Makine imalatçılarının tanıtım ve ihracat pazarlarını geliştirmek amacı ile kurulan Makine Tanıtım Grubu bu misyonu üstlenmekte. Sektörde birçok proje ve fikre imza atan Makine Tanıtım Grubu, Türkiye'nin Makinecileri, kadınların makine sektöründe istihdamını artırmak üzere “Kadın Makinecilerle, Var Gücümüzle” projesine imza atıyor. Proje kapsamında Anadolu turuna çıkmaya hazırlanan makineciler, sektörün önde gelen kadın makinecileriyle girişimci, yönetici ve mühendis adaylarını bir araya getirerek, sektörde kadın istihdamını artırmak için çalışacak. Proje ile istihdam hareketine de ivme katmayı öngören makineciler, her yıl 1000 kadını daha sektöre kazandırmayı hedefliyor. Kadınları makine sektöründe görev almaya teşvik etmek üzere başlatılan projede, ilk yıl buluşmalar Konya, Kayseri, Bursa, Gaziantep ve Manisa'da yapılacak. Makine sektöründe halen çalışmakta olan kadınların ilham verici hikâyelerinin anlatılacağı toplantılar kapsamında, öğrenci ve genç girişimci kadınlar, makine sektörünü yakından tanımak üzere, üretim tesislerine ziyaretlerde de bulunacak.

Makine İmalat Sektörünün gelişimine 28 yıldır katkı sunmaya çalışan MetalMakina Dergisi olarak bizlerde sektörün gelişimi ve iletişimi açısından Dergimizin sayfalarında bu tür çalışmalara katkı sunmaya devam edeceğiz.

Gelecek sayıda buluşma ümidiyle sağlıcakla kalın.

Saygılarımla.

Ahmet Pelit

  • Arşiv Sayısı : 52
  • Son Sayı : Mart-Nisan 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : 2 Aylık

Metal Makina Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017