Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Önce İnsan - Yeşim Tekstil - Şehir Yaşam Dergisi
Ana Sayfa > Önce İnsan - Yeşim Tekstil

Önce İnsan - Yeşim Tekstil Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Önce İnsan - Yeşim Tekstil adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Önce İnsan - Yeşim Tekstil Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Önce İnsan - Yeşim Tekstil

Şehir Yaşam Dergisi

Önce İnsan’ın 88. kez sizinle buluştuğumuz bu sayısında, her alanda öncelik verdiğimiz sürdürülebilirlik konusunu dergimizin sayfalarına taşıdık. 2006 yılından bu yana imzacısı olduğumuz Global Compact (Küresel İlkeler Sözleşmesi) için bu yıl altıncısını yayınladığımız ilerleme raporumuz, bu kapsamda gerçekleştirdiğimiz sosyal uygunluk çalışmalarımız, sosyal sorumluluk projelerimiz ve tüm iş süreçlerimizde önceliğimiz sürdürülebilirlik.

Firmaların sürdürülebilirlikten bahsedebilmeleri için öncelikle sosyal uygunluk çatısı altında çalışanlarının haklarını zamanında, tam olarak ve adil bir şekilde ödeyecek sistemleri kurmuş olmaları, işçi sağlığı ve iş güvenliğine önem vermeleri ve çevreyle uyumlu iş süreçleri geliştirebilmeleri gerektiğine inanıyoruz. Üst yönetimin bu konuya sahip çıkması ise özellikle bir firmada sürdürülebilirlikten bahsedilebilmesi için son derece önemli. Bünyemizde on yılı aşkın bir süreden bu yana sırf bu konulardaki çalışmaları takip etmek, iş süreçlerimizle entegrasyonunu sağlamak için İK ve Sosyal Uygunluk Direktörlüğü oluşturduk. Bu bölüm firmamızın ve birlikte çalıştığımız fason firmalarımızın ürün veya hizmetlerini gerçekleştirirken, çalışanlarının kanunlardan ve ilgili standartlardan kaynaklanan tüm haklarını almasını, iş sağlığı ve güvenliği kurallarına uymayı, çevre kirlenmesinin önlenmesine uygun hareket etmek üzere gerekli standartları oluşturuyor ve bunlara uyulup uyulmadığını takip ediyor. Bu konuda attığımız önemli adımlardan biri de dünyadaki en geniş sürdürülebilirlik platformu olan Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni imzalamak oldu.

Global Compact Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Yılmaz Argüden’i konuk ettiğimiz sayfalarda, eylül ayında açıklanacak olan gelecek 15 yılın sürdürülebilir kalkınma hedeflerini ve UN Global Compact girişimini bu konularda uzman kişiden okuyacaksınız. Ardından Nisan ayında BUSİAD’ın ev sahipliği yaptığı ve “Küresel sürdürülebilirlik için el ele” başlığı altında gerçekleştirilen Global Compact’ın Bilgilendirme ve Tanıtım Toplantısı’na konuk olacaksınız. Global Compact’ın çalışma gruplarından olan ve firmamızın liderlik ettiği WEPs kadın çalışma grubunun etkinliklerine göz atma fırsatı bulacaksınız. Ayrıca Borsa İstanbul’da yapılan WEPs ilkelerini imzaladığımız Gong Töreni’ne davetlisiniz.

Yine sürdürülebilir bir dünya için yaptığımız ve “Yeşil Fabrika” anlayışıyla yola çıktığımız doğa dostu üretimleri, Yeşim Organik ve Yeşim Recycle markalarımızla tanışacak; yüzde yüz organik tasarımlara imza atan Nejla Güvenç ile yaptığımız keyifli röportajımızı okuyacaksınız. Genç modacıların geri dönüşüm malzemeleriyle yaptıkları elbiseleriyle üretkenliklerini ve yeteneklerini sergiledikleri yarışmada modanın dönüşümüne şahit olacaksınız.

Yeşim’in gündeminde her zaman var olan sürdürülebilirlik adına hız kesmeden yaptığımız etkinliklerden biri de bu yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz Yeşim Tekstil Sosyal Uygunluk Zirvesi oldu. Dünyanın en ünlü markalarına üretim yapan ve 4 kez sosyal uygunluk konusunda dünyanın en prestijli belgelerinden biri olan SA 8000 sertifikasını almaya hak kazanan firmamızın düzenlediği zirvede tedarikçilerimiz ve müşterilerimizle “Sürdürülebilir bir dünya için” bir araya geldik.

Tekstil gündemimizde Fashion Week’in 5. sezonuna göz atıp, dünyanın 2. büyük fuarı kabul edilen EVTEKS fuarının 21. sine uğrayacaksınız. Kişisel gelişim sayfalarımızda şifresiz ilişkilerin sırrını çözecek, Mutluluk Kulübü’ne katılacaksınız. Şirketler arası rekabette stratejinin önemini okuyacak, etkili bir zihin eğitim metodu olan Silva Metodu ile tanışacaksınız. Gezi sayfalarımızda sizin için seçtiğimiz ve Bursa’nın doğa ile baş başa kalabileceğiniz gizli cennetlerinden biri olan Botanik Park’ta doğa ile iç içe bir gezintiye çıkacak ve Bursa Zoo’da dünyanın dört bir yanından getirilen hayvanlarla karşılaşacaksınız. Baharın enerjisini her hücrenizde hissedeceğiniz bu cennet bahçesi sizi içine çekecek.

Kısacası bu sayımız her sayfasıyla yine dopdolu. Sayfaları çevirmeye ve sizin için özenle hazırladığımız yeni sayımızın keyfini çıkarmaya başlayın.

Ve unutmayın her şey sürdürülebilir bir dünya için…

Dilek Cesur

  • Arşiv Sayısı : 14
  • Son Sayı : Mart 2016
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : 3 Aylık

Önce İnsan - Yeşim Tekstil Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017