Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Otomasyon - Sektörel Dergisi
Ana Sayfa > Otomasyon

Otomasyon Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Otomasyon adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Otomasyon Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Otomasyon

Sektörel Dergisi

OTOMASYON ENDÜSTRİSİNDE BAKIM UYGULAMALARI

Endüstriyel otomasyon çok geniş kapsamlı bir konu olmakla birlikte temel olarak makinaların ve proseslerin otomatik kontrolü olarak tanımlanabilir. PLC, HMI paneller ve Scada kullanılarak tasarlanan otomasyon sistemleri ile insan hatası minimuma indirilerek müşterilerin kaliteli, hatasız ve minimum insan gücü ile tesislerini kontrol etmesi sağlanıyor.

Endüstriyel süreçlerde uygulanan iyi bir bakım teknolojisinin getireceği en önemli avantajlardan birisi süreç güvenilirliğidir. Bu anlamda işletmeler üretimlerini kesintiye uğratmadan sürdürebilirler ve üretim ekonomisine de bu yolla önemli katkılar sağlayabilirler. Çünkü ürün rekabeti, güvenilirlik, güvenlik ve maliyet optimizasyonu gibi kavramlar endüstriyel oluşumları, bakım bölümlerini ve bakım aktivitelerindeki mühendislik uygulamalarını yeniden gözden geçirme şansı tanımaktadır.

Makine üreticileri, sorunları gerçek problemler haline gelmeden öngörme yeteneğini standart tasarım sürecine dahil edebilirler. Böylece arızalar hızlı ve etkili bir şekilde giderilip ürün değiştirme süreleri büyük oranda azaltılarak son kullanıcıların kullanılabilirliği artırabilmesine ve özünde daha iyi sonuçlar elde edilebilmesine katkıda bulunabilirler. Önemli olan, makinenin kullanılabilirliğinin artırılmasına yardımcı olabilecek özelliklerin hiçbirinin makine üreticisinin uygulaması açısından bir zorluk oluşturmamasıdır.

Gelecek sayıda görüşmek üzere…

  • Arşiv Sayısı : 52
  • Son Sayı : Ağustos 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Otomasyon Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017