Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Saat Dünyası - Hediye Aksesuar Dergisi
Ana Sayfa > Saat Dünyası

Saat Dünyası Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Saat Dünyası adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Saat Dünyası Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Saat Dünyası

Hediye Aksesuar Dergisi

Tasarım ve teknoloji harikası saatler…

Saat ve mücevher dünyasının heyecanla beklediği Baselworld 2015, 19 Mart’ta kapılarını sektör profesyonellerine açıyor. Yeni teknolojilerin ve en son modellerin tanıtılacağı bu dev organizasyonda ünlü markalar, yenilikçi beyinler, sanat dehaları, gelecek yıllara damgasını vuracak eserlerini görsel şovlarla sergileyecekler.

Ocak ayında Cenevre’de SIHH (The Salon International de la Haute Horlogerie) ile başlayan yeni yılın fuar maratonu bize bir kez daha gösterdi ki saat ve mücevher sanayisinde yenilikler hiç bitmeyecek. Özellikle Jaeger-LeCoultre’nin Master Calendar modelinde meteor taşını işleyerek oluşturduğu kadranı, Master Grande Tradition Grande Complication modelinde işlediği astrolojik kadranı; Montblanc’ın Heritage Spirit Orbis Terrarum ve Villeret Tourbillon Cylindrique Geosphères Vasco
da Gama koleksiyonları, gerçekten birer tasarım ve teknoloji harikası! Richard Mille’nin RM 19-02 Tourbillon Fleur modeli ile Roger Dubuis’in 2015 yılını Astral İskelet Yılı ilan ederek ürettiği tourbillon saatler, saat tutkunlarını hayretler içerisinde bırakacak mükemmellikte.

SIHH’in üç büyükleri diyebileceğimiz Patek Philippe, Vacheron Constantin ve Audemars Piguet arasında en alçak gönüllü modellerin sahibi 260.yılını kutlayan Vacheron Constantin oldu. Örneğin markanın Harmony modeli, daha “saatçilik” tadında, kendinden emin, rafi ne ürünleri mütevazı bir şekilde sunduğunun kanıtı niteliğinde adeta. Umuyorum ki Baselworld’de de birçok yeniliğe ve tasarıma şahit olacağız.

Ülkemizden Arıkan Saat, Essa Group, LG International Watches Ltd. ve Escape Saat, tasarlayıp ürettikleri markalar ile Baselworld’de ürünlerini saat profesyonellerinin beğenisine sunacaklar. Böylesine önemli bir organizasyonda yer aldıkları için tüm yöneticileri ve emeği geçenleri kutluyorum. İleriki yıllarda bu sayının daha da artacağını umuyorum.

Dergi olarak bizler tüm bu gelişmeleri okuyucularımıza aktarmaya devam edeceğiz. Bu sayımızda yine SIHH’te yer alan markaların detaylarını, Panerai özel dosyamızı, Ekstrem Sporlar dosyamızda yer alan saatleri, Ersa, Konyalı Saat ve Konsept Saat’in organizasyonlarını ilgiyle okuyacağınızı umuyorum. Ayrıca birçok markanın yeni modelleri ve haberleri sayfalarımızda yer alıyor. Saatçiler Odası Başkanı Sedat Güngörür ve arkadaşlarının geçen yılsonunda medyada büyük yankı uyandıran sağlığa zararlı ve kalitesiz saatlerin ithalatının yasaklanması konusundaki çabaları da meyvelerini vermeye başladı. Bu konuyu gelecek sayımızda daha geniş işleyeceğiz. Bundan sonra bu tür ürünler ülkemize sokulamayacak, kendilerini bir kez daha kutluyorum.
Değerli yazarımız ve büyüğümüz Cent Uğurdağ bu arada önemli bir rahatsızlık ve operasyon geçirdi. Kendisine bir kez daha buradan geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, bundan sonraki yaşamında sağlık ve başarılar diliyorum.

Bir sonraki sayıda görüşmek dileğiyle, hoşçakalın.

Sezai Ünlü

  • Arşiv Sayısı : 34
  • Son Sayı : Şubat-Mart 2015
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : 2 Aylık

Saat Dünyası Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017