Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Şamata Magazin - Şehir Yaşam Dergisi
Ana Sayfa > Şamata Magazin

Şamata Magazin Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Şamata Magazin adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Şamata Magazin Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Şamata Magazin

Şehir Yaşam Dergisi

Seviyorum Öyleyse Varım

Kadının adı var,
Aşkın da tarifi,
Herkesin bir görevi var,
Öğrendiklerimizi anlatmak da var unutmak da,
Yarını da var, şimdiki zamanı da
Reklamın iyisi de var kötüsü de,
Her işte bir hayır da var şer de
özgürlüğümüz de var tutsaklığımız da var
Telafisi de var, işin işten geçmesi de var
Aslında ne var biliyor musunuz?

İster kadın ol ister erkek, ister işinde ister evinde, ister girişimci, ister alaylı, ister mektepli her ne olursan ol, yaşadığın ülkede çocuklar ölüyor, kadınlar örseleniyorsa işte orada var olanı değil de yok olanı ele almalıyız.
Şiddet varsa; olmayan sevgiyi görmeli,
İnsanlar bir şiddet sarmalı içinde. Acaba neden diye soruyorum kendime. Aklıma gelen ilk cevap sevgisizlik oluyor. Sevmiyoruz ve sevmeyi de bilmiyoruz. Sevmeyi bilsek, aşk cinayetleri işlenmez. En yakınımıza, çocuklarımıza ve hayatı paylaştığımız hayvanlara zulmetmeyiz. Baba, anneye; anne çocuğa; çocuk kediye zor kullanıyor. Kimin gücü kime yetiyorsa…

Sevginin yoksunluğu değil de şiddetin varlığı dikkatimizi çektiği sürece kadınlar da çocuklar da tehlike altında demektir.

Gülmeyi becerebilen tek canlı insan; peki mutlu muyuz?
manen doyucu işlerle meşgulseniz, ne sizin ne de hücrelerinizin mutsuz olması imkansız…

Oysaki yerine koyacağımız olgular;
Yaşam ve insan sevgisi olmalı.
Sevgi evrenseldir. Mevlana’yı ölümsüz kılan, ayrımcılık gözetmeyen sevgiye olan çağrısıdır. En yüce aşk, Tanrı aşkı, yaradılanı sevmeyi yaradandan dolayı emrediyor.

Şubatın ortası aşk
Sevgi ayı, sevmenin ayı, zamanı yoktur elbet sevmenin, sevginin, sevgilinin ama sembolü vardır, ortak bir kutlama günü olsun, herkes sevgiyi aynı anda hatırlasın, herkes sevsin, sevgi var olsun diye ‘sevgililer günü’ olmuş adı. Ticari görünse de çoğuna, olsun varsın için de sevgi varya…

Sevginin bir diğer gücü de; başarıya götürmesidir.
Hayattaki en büyük lüks gerçekten sevdiğiniz insanla yaşamak, sevdiğin şeyleri yapmaktır.

Yaptığı işi mesleğinden kariyerinden öte gören başarılı bir kadının hikayesini sunuyoruz size. Mesleğine kattığı sevgisi bizi büyüledi, ah hele o kokusu, başarının bir kokusu varsa o da Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Kozmetik Ürünler Uygulama ve Araştırma Merkezi (KOZMER) Kurucusu ve Müdürü Prof. Dr. Nazan Demir’in odasındadır. Muğla ve çevresinde yetişen binlerce çiceğin kokusunu taşımış odasına. Her bir ürün güzelliğimiz ve sağlımız için olsa da aklımızı başımızdan alan adeta başdöndüren kokular içinde röportajımızı yaptık. Bu başarı hikayesinde bir kadın olması kaçınılmazdı elbet. Biz kendisine Parfüm Profesörü dedik. Sevdiği işi yapıyor, işini seviyor, sevdikçe paylaşıyor, paylaştıkça sayfalar dolusu yazıyorduk biz de.. Ancak bu böyle olmayacak çok yakında bu ürünlerle de tanıştıracağım sizi.

Madem aşkın ayı biz de aşk hayatınızı değiştirecek 15 özel ritüeli anlattık size. Tuğçe Işınsu’nun ‘Ol Der ve Olur’ kitabından aşk ve bereket ritüellerini aktardık size. Mutluluğun formülünün kendimizde saklı olduğunu belirtiyor, ama ritüelleri uygulamak da inanmak da size kalmış diyoruz. Denemekte yarar vardır hem ne kaybedersiniz ki, yanan mumla, mistik kokular eşliğinde yapılan uygulamayla. Heyecanlandıysanız hadi hemen 54.sayfamızdaki dosyamızı okuyarak başlayın bu ay.

Bir diğer özel dosyamız da Makarnalar. Biz işimizi seviyoruz ve bazen de yiyoruz. :) Evet evet o gördüğünüz makarnaların hepsini yedik. Ekip olarak test ettik öyle yazdık. Hepsi sanat eseri gibi idi. Yine birinci seçemedik, kararı size bıraktık. Acıkanlara ilk olarak Makarna dosyamızın olduğu 68. Sayfamızı açmasını öneririz.

Bu sayımızda da her bir harfte her bir fotoğrafta sergilediğimiz emeğimiz, sizden aldığımız enerji ve sevgi ile oldu. Belki de bu elinizdeki Marmaris’te “sevgimizin dergiye dönüşmüş” halidir. Büyük bir aşkla hazırlandık ve karşınıza 126 konu başlığı, 1500 kadar kişinin resmi ile 468 fotoğrafla çıkıyoruz. Içinde fazlası da var. Biz adına Şamataplus Magazin dedik. Siz de keyifle okuyun.. Bu ay da sevgiyle kalın.

Gelecek ay da..
Önümüzdeki yıllar da..

Seycan Akman

  • Arşiv Sayısı : 50
  • Son Sayı : Şubat 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Şamata Magazin Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017