Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Şemsiye - Sektörel Dergisi
Ana Sayfa > Şemsiye

Şemsiye Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Şemsiye adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Şemsiye Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Şemsiye

Sektörel Dergisi

Otomatik BES’ten çıksak mı kalsak mı?

BİREYSEL Emeklilik Sistemi (BES) 1 Ocak 2017’den sonra değişik bir boyut kazanacak. Çeşitli kademelerde tüm çalışanlar, otomatik olarak BES’e dahil edilecek. Sisteme dahil olacakların kafası karışık.

Öncelikle böyle bir şey neden yapıldı, kısaca anlatayım. BES ve otomatik katılım, bireylerin tasarruf etmesini özendiren bir sistem. Tasarruf etme alışkanlığında dünya sıralamasında çok gerilerdeyiz. Eskimeden kullandığımız cep telefonunun yeni modelini almak için ne gerekiyorsa yapıyoruz. Varımızı yoğumuzu yeni çıkana yatırdığımızda, acil ihtiyaç doğup para gerektiğinde ise borç sarmalına giriyoruz. Yapılan bu birikimlerin sadece bireylere faydası yok. Burada biriken fonlar Türkiye ekonomisi için de çok önemli.

Böyle fonlarımız olsa son günlerde yaşadığımız ekonomideki dalgalanmalardan hiç etkilenmeyebilirdik. Zor dönemlerde nasıl birbirimize kenetleniyorsak, tasarruf yapma konusunda da aynı duyarlılığı göstermeliyiz.

Gereksiz harcamaların önüne geçebilecek bir fırsat

Sisteme otomatik katılacakların kafasında ne yapacaklarına dair soru işaretleri var. Sisteme otomatik ve zorunlu bir katılım olacak, ama isteyen belirlenen sürede kesilen parasının tamamını alıp çıkabilecek. Sistemde kalanların birikimlerine devlet yüzde 25 katkının yanında 1.000 TL de ikramiye verecek.

Sistem ve şirketler güvenli, paranızı her an çekebilir, çıkabilirsiniz. Denemekte fayda yok mu? Çünkü bizlerin başka türlü birikim yapma imkanı yok denecek kadar az. Yastık altına, bankaya üç kuruş para koyabilenin aklını çelecek illaki bir tüketim yolu çıkacaktır.

Tabii ki çalışanların zorlukla geçinebildiğini biliyorum. Ama ilk fırsatta yeni çıkan cep telefonunu almak için çırpındığını da görüyorum. Şayet bütçeler gerçekten kritik bir seviyede değilse, otomatik katılım belki de gereksiz harcamaların önüne geçebilecek bir fırsat.

Gelin sistemde kalmayı deneyin.

Anadolu Hayat Emeklilik’e iki farklı ödül

ANADOLU Hayat Emeklilik, 2016 yılında hem Capital Dergisi tarafından ‘En Beğenilen Bireysel Emeklilik Şirketi’ hem de World Finance tarafından ‘Türkiye’nin En İyi Hayat Sigortası Şirketi’ ödülüne layık görüldü. Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü M. Uğur Erkan, “Türkiye’nin en büyük, en geniş dağıtım alanına sahip ve ilk halka açık hayat sigortası ve emeklilik şirketi olarak uluslararası arenada tanınıp takdir edilmek bizi gururlandırıyor. Faaliyet gösterdiğimiz sektörde her zaman en iyiyi yapmak için çalışırken bu ödüller motivasyonumuzu da artırıyor” diye konuştu.

Allianz Sigorta bu yıl da ‘en beğenilen’ oldu

ALLIANZ Sigorta, Capital dergisinin “Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri” araştırmasının sonuçlarına göre, liderliğini koruyarak sigorta sektörünün ‘en beğenilen şirketi’ seçildi. Allianz Türkiye CEO’su Aylin Somersan-Coqui, 2014 yılından sonra üst üste ikinci kez ‘en beğenilen şirket’ seçilmekten büyük memnuniyet duyduklarını belirterek “Bu sonuç bizi rehavete sürüklemeyecek, tam tersine yeni nesil sigortacılığın öncüsü olma hedefimize koşarken cesaretlendirecek” dedi.

Zurich Sigorta, “Türkiye’nin En İyi Sigorta Şirketi”

ZURICH Sigorta, World Finance tarafından 2013, 2014 ve 2015 yıllarının ardından 2016’da da “Türkiye’nin En İyi Sigorta Şirketi” seçildi. Zurich Sigorta CEO’su Yılmaz Yıldız, verdiği röportajda “Dört yıl üst üste ‘Türkiye’nin En İyi Sigorta Şirketi’ unvanına layık görülmemiz ve bu başarıyı gösteren ilk şirket olarak dergi tarihine geçmemiz, vizyonumuzun, stratejimizin ve aldığımız kararların doğruluğunu ve bunları başarılı bir şekilde uyguladığımızı gösteriyor” dedi.

Can Kantar

  • Arşiv Sayısı : 25
  • Son Sayı : Ocak 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Şemsiye Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017