Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Şemsiye - Sektörel Dergisi
Ana Sayfa > Şemsiye

Şemsiye Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Şemsiye adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Şemsiye Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Şemsiye

Sektörel Dergisi

DASK tazminatına ihtiyacınız olabilir!

ZORUNLU Deprem Sigortası'nı (ZDS), halk dilinde DASK’ını yaptırmayan kalmamalı. Son günlerde yaşanan depremler bu konuyu tekrar gündeme taşıdı. Biz toplum olarak kolay unutuyoruz. Bir, iki senedir depremi hiç konuşmadığımız için belki de yenilemelerde bir gerileme yaşanmıştır. Bir süre depremsiz hayatımız olduğunda 'amaaan deprem meprem olmuyor nasıl olsa' diyerek poliçelerimizi yenilemiyoruz. Ama ne zaman ki bir deprem oluyor, hemen DASK poliçemizi yaptırmaya koşuyoruz. Fakat işin trajikomik tarafı, deprem olan bölgelerde sigortaya talep hızla artıyor. Bu bölgelerin dışındakiler 'nasıl olsa burada deprem olmuyor' deyip kendi sallanana kadar da poliçe yaptırmıyor. 'Deprem olduktan, ben öldükten sonra DASK tazminat ödese ne olur' dememek gerekiyor. Öncelikle depremden siz sağ kurtulabilirsiniz, konutunuz ağır hasarlı olabilir. İşte o zaman DASK'ın ödeyeceği tazminata çok ihtiyacınızın olabileceğini söyleyebilirim şimdiden.

Eşyalarınızı konut sigortası güvenceye alır

ZDS primleri gerçekten düşük. Faydası düşünüldüğünde ödenebilecek nitelikte. Burada milyonlarca TL ödemeler yapıldığına dikkat çekerim. Fakat işin şu kısmı çok önemli. Sizin 100 metrekare evinizin değeri 300 bin TL olabilir. Şayet depremde eviniz ağır hasar gördü ve yıkılıp yeniden yapılacaksa, evi tekrar yapabilmek için her yıl artırılarak belirlenen metrekare inşaat maliyeti üzerinden tazminatınızı alacağınızı unutmayın. Çünkü evinizin değerini oluşturan arsa değeri ve konut iç dekorasyon maliyetinin bu tazminata yansımayacağını üzerine basa basa belirtmekte fayda var. Ya da şöyle bir örnek vereyim, Sancaktepe'de 100 metrekare bir konut ile Çengelköy'de 100metrekare yalı dairesine ödenecek tazminat miktarı aynı. Ama siz ayrıca bir konut sigortası yaptırıp evin değerini ekspertize tespit ettirirseniz ve bu sigortayı her yıl yeniden değerleme yaparsanız, Allah korusun böyle bir durumda evinizi eskisi gibi tekrar inşa edecek tazminatı alabilirsiniz. Biz buna ihtiyari konut sigortası yani isteğe bağlı konut sigortası diyoruz. Ama siz siz olun bu konuyu gerçekten ihmal etmeyip ZDS'niz yoksa derhal yaptırın derim. Depremsiz günler dilerim.

Axa Sigorta, İnsana Saygı Ödülü’nü 7. kez aldı

AXA Sigorta 2016 yılında iş başvurusunda bulunan tüm aday başvurularını yüzde 100 olarak yanıtlayan, en çok istihdam yapan ve en çok başvuru alan firmalardan biri olarak bir kez daha Kariyer.net “İnsana Saygı Ödülü”nü almaya lâyık görüldü. Axa Sigorta, İnsana Saygı Ödülü’nü yedinci kez almış oldu. Axa Sigorta İnsan Kaynakları ve İç İletişim Bölüm Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi Esra Güller, “Şirketlerin başarısının arkasındaki gücün çalışanlar olduğunu biliyor ve aday başvurularını büyük bir hassasiyetle değerlendiriyoruz” dedi.

Groupama, WhatsApp’ta

GROUPAMA Sigorta, müşterilerinin merak ettiği konuları WhatsApp hattı üzerinden cevaplayacak. Groupama müşterileri, kafalarına takılanları WhatsApp’tan soracak, Groupama ise gerekli bilgiyi iletecek. Groupama WhatsApp Hattı, 0533 894 50 00 numarası üzerinden hizmet verecek.

besanaliz.com kullanıma açıldı

BİREYSEL detaylı olarak inceleme fırsatını sunan besanaliz.com yayın hayatına başladı. besanaliz. com adresini ziyaret eden bireysel ve kurumsal kullanıcılar, günlük, aylık ve yıllık bazda bireysel emeklilik getirilerini kıyaslayabiliyor. Site tablet, taşınabilir ve masaüstü bilgisayar gibi dijital platformların yanı sıra iOS ve Android işletim sistemli tüm mobil cihazlardan kolaylıkla erişim ve ekran boyutuna uygun tasarım esnekliği sağlayabilecek şekilde hazırlandı. Siteye giriş ücretsiz ve herhangi bir üyelik de istenmiyor.

Can Kantar

  • Arşiv Sayısı : 27
  • Son Sayı : Mart 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Şemsiye Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017