Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Şemsiye - Sektörel Dergisi
Ana Sayfa > Şemsiye

Şemsiye Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Şemsiye adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Şemsiye Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Şemsiye

Sektörel Dergisi

Trafik sigortalarında devlet de üzerine düşeni yapsın!

TRAFİK sigortalarında geçtiğimiz yıl hızlı fiyat artışı tüm kamuoyunun tepkisini çekmişti. Sigorta şirketlerine fiyat indirimi konusunda büyük baskılar yapıldı. Fakat 2016 sonuna doğru kamuoyu bu fiyatlara alıştı denilebilir. Sigortalıların en büyük korkusu 2017'de de bu hızlı artışın devam edeceği endişesiydi. Yeni yıl ile birlikte bu endişenin yersiz olduğu ortaya çıktı. Geçtiğimiz sigortalılık döneminde büyük bir kaza ya da birden fazla tazminat almayanlar çok az prim artışı ile poliçelerini yenilediler. Fakat sık kaza yapanlar bu yıl da sürprimlerle karşılaştılar.

Bu fiyat artışları aniden yapıldı, vatandaşın tepkisi normaldir. Eskiden nasıl ucuza satılıyorsa, şimdi de ucuza satılmasını beklemek çok doğal. Böyle bir artışın tekrar yaşanmaması için öncelikle fiyatların eski seviyelere inmesini beklememek gerekiyor. İnerse bir süre sonra katlanarak tekrar bir artış söz konusu olabilir. Daha aşağı inmesi isteniyorsa her poliçeden kesilen paralara bakmak da gerekiyor. SGK hastanelerinden hizmet alsın almasın her poliçeden yüzde 10 para kesiliyor mesela. Bir de Trafik Hizmetleri Fonu’na kesinti yapılıyor. Eskiden kazalara gelip polisler tutanak tutuyordu, artık bu da kalmadı. Vergisi algısı derken toplanan primlerin tutarı yüzde 35'lere varıyor. Geri kalan yüzde 65 ile sigorta şirketleri hizmet vermeye, hasar ve bedeni tazminatları ödemeye çalışıyor.

Türkiye Sigorta Birliği Genel Sekreteri M. Akif Eroğlu'nun röportajını okumalısınız. Sayın Eroğlu diyor ki; “Sigorta şirketlerine fiyat indirimi ile ilgili baskı yapılıyor, ama devletimiz de bu indirime destek vermeli.” Yani devletimiz taşın altına elini koymalı diyor. Bu haberimizin yanında ilgi ile okuyacağınızı tahmin ettiğim Politik Risk Sigortası var. Dünyada yeni uygulanan bu sigortalar artık ülkemizde de uygulanmaya başlıyor. Geçtiğimiz yıl içerisinde yaşanan hain darbe girişimi uzun süre tartışıldı. Terör kapsamında olup olmadığı, hangi risk ile adlandırılacağı çok konuşuldu. Sigorta şirketleri bu olaylarla ilgili tazminatları sorgusuz ödedi. İşte bunun için yeni bir sigortadan bahsediyoruz artık.

BNP Paribas Cardif’ten ‘kadına değer veren’ sigorta

BNP Paribas Cardif Türkiye’nin geliştirdiği “Kadına Değer Sigortası” göğüs kanseri, rahim kanseri, rahim ağzı kanseri ve yumurtalık kanseri gibi kadınlara özel kanser türlerine karşı güvence sağlıyor. Kadına Değer Sigortası ile 18-50 yaş arasındaki kadınların teminat altına alındığını açıklayan BNP Paribas Cardif Türkiye CEO’su Cemal Kişmir, “Kadınlara tam destek sağlamak amacıyla verdiğimiz bilgilendirme ve danışmanlık hizmetleriyle sürecin psikolojik olarak da daha rahat ve sağlıklı ilerlemesini hedefliyoruz. Kanser teşhisinde uygulanan mamografi gibi tetkiklerle ilgili yönlendirme, psikolojik danışmanlık, diyetisyen ve beslenme danışmanlığı hizmetleriyle manevi olarak da kadınları destekliyoruz. Böylece çok boyutlu bir koruma sağlıyoruz” dedi.

Onarımlarda eşdeğer parça kullanılabilecek

ONARIMLARDA, genel şartlarda değişikliğe gidilerek parça tedarik sürecinde orijinal olmayan belgeli eşdeğer parçaların da kullanılmasını sağlayacak olan kanun, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Böylece hasarın giderilmesine ve tazminatın ödenmesine yönelik olarak ilgili mevzuat çerçevesinde orijinale eşdeğerliği belgelendirilmiş parçaların kullanılabilmesi için genel şartlarda değişikliğe gidilebilecek.

Anadolu Sigortalılara Pirelli’den mobil şarj cihazı

PIRELLI, Anadolu Sigorta ile yeni bir kampanyaya imza attı. 1 Mart 2017 tarihina kadar geçerli olan kampanya kapsamında Pirelli yetkili satıcılarından her türlü hava koşuluna uygun tek seferde dört adet Pirelli marka otomobil veya SUV veya hafif ticari araç lastikleri alan ve www.pirelliclub.com sitesindeki kayıt formunu dolduran Anadolu Sigorta poliçesi sahiplerine, çekilişsiz kurasız mobil şarj cihazı hediye ediliyor.

Can Kantar

  • Arşiv Sayısı : 26
  • Son Sayı : Şubat 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Şemsiye Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017