Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Taş Dizayn - Dekorasyon Mimarlık Kataloğu
Ana Sayfa > Taş Dizayn

Taş Dizayn Kataloğu Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Taş Dizayn adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Taş Dizayn Kataloğu Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Taş Dizayn

Dekorasyon Mimarlık Kataloğu

2000 senesinde faaliyete başlayan firmamız iki ortaklı bir aile şirketidir. Şirketin ana merkezi Özlüce / Bursa' dır. 2000 - 2005 tarihleri arasında iş geliştirme çalışmaları yapılmış 2005-2007 yılları arasında firma esas üretime başlamış olup önemli ataklar yapmıştır. kapasite artırımına geçen firmamız, TSE, Sanayi Sicil ve yeterlilik belgelerini bünyesine katarak, çok geniş bir alanda farklı sistem ve tekniklerle taş dünyasında yeni açılımlar meydana getirmiştir.

Firmanın Faaliyet Konuları;
- Taş Üretim Sistemlerini Satmak
( Yurt dışından özellikle talep almaktadır.)
- Yer Kaplama Taşları
- Reklâmlı Ve Logolu Taş Satışları
- Arge Çalışmaları

Taş Üretim Sistemlerini Satmak:
Üretim tarzımız mevcut üretim sistemlerinden daha farklıdır. Bu nedenle müşterilerimiz taş almak yerine üretim sistemimizi de satın almak istemektedirler. Sistemimizin en önemli farkı istenen ölçülerde, şekillerde ve logolu modellerle maliyeti düşük üretim yapabilmektir.geliştirdiğimiz sistem ve makinelerle hem sipariş üzerine özel üretimler hem de standart seri üretimler gerçekleştirebilmektedir. Sistem satışları ağırlıkta yurt dışına sunulmaktadır.

Yer Kaplama Taşları:
Taş dizayn olarak Türkiye'nin çeşitli noktalarında dekoratif özel yer kaplama malzemelerimiz kullanılmaktadır.
Mevcut renkler ve kalıpların dışında özel tasarımlarda uygulanabilmektedir. C 50 sertlik mukavemetinde olan ürünümüz tek tabaka halinde dökülmüş dekoratif, özel, deniz ve kar suyuna, dona karşı dayanıklı, kış şartlarına uygun, deforme, olmayan sertlikte, içi ve dışı aynı renkte yer kaplama malzemesi niteliğindedir. Ürünlerimiz on yıl aşınmazlık garantisi taşınmaktadır. Ürünlerimizde kullanılan boyalar, 2 ile 10 yıl arası garantilidir. Yer kaplama taşlarımız istenen her yerde şantiyeler kurmak kaidesiyle üretilebilmektedir. Mevcut şantiyelerimiz Ege, Marmara ve İç Anadolu'dadır. Taş satılarımız ihalelerde satış, bayilik kanalıyla satış ve yerinde üretim satış kanallarıyla gerçekleşmektedir.
Üretim her şantiyede 100 bin metrekareyi bulmaktadır. Firmanın idari kadrosunda 5'i mühendis, 3'ü yönetim elemanı olan 8 kişi yer almaktadır. Şantiye personeli ise sürekli anlamda 15 kişi, dönemsel şantiye süreçlerinde ise 100'ün üzerindedir. Firmanın yıllık üretim kapasitesi sene içerisinde alınan ihaleler kapsamında 2-5 şantiye arasında değişmektedir.
Firma, TSE standartlarında üretim yapmaktadır ve TS 2824 EN 1338 Türk Standartlarına uygunluk belgesi ve Sanayi Sicil Belgesine sahiptir. ISO 9001 çalışmalarına da 2008 yılı içerisinde başlanmıştır.
Firma, sektördeki standart taşlardan farklı bir konseptte üretim yapılmaktadır. Şekilli plastik kalıba uygulanmış, içi ve dışı homojen boyalı, SRB beton katkı malzemesi, kum agrega, demir oksit pigment boya, su, portland çimento karışımlı, vibrasyon uygulamalı, yüzeyde hava kabarcıksız, tek tabaka halinde dökülmüş, dekoratif, deniz ve kar suyuna, dona, kış şartlarına uygun, suyu tutmayan ve nemi barındırmayan, ısıya ve ışığa dayanıklı, deforme olmayan, model ve renk yelpazesi geniş C50 sertliğinde taşlar üretilmektedir. Üretilen taşlarda kullanılan SRB isimli kimyasalın hammaddesi yurtdışından ithal edilmekte, aynı zamanda firma bu ithal ürünün Asya ülkeleri ve Türkiye'deki ana distribütörlüğünü yapmaktadır. Taş üretimi dışında özel logolu, tasarımlı, yazılı, şekilli, renk özelliği verilebilen ana kalıplar da üretilmektedir.
Taş Dizayn firmasının ürettiği taşlar park alanları, araç ve yürüme yolları, bahçe ve çevre düzenlemeleri, iş merkezleri, okul, hastane, konut, site, tatil köyleri, oyun alanları, otopark alanları, belediye çevre ve kişisel tasarımlar ile mimari konseptlerde kullanılabilmektedir.
Üretilen taşlar iç piyasaya satılmaktadır ve firmanın birinci derece müşterileri belediyelerdir. Hemen hemen Türkiye genelindeki tüm belediyeler ile dönemsel olarak çalışmalar devam etmektedir.

Reklâm Ve Logolu Taş Satışları:
Reklâm dünyasında çığır açan yeni bir format oluşturulmuştur. Şöyle ki firmamız isimli taş basabilmektedir. Billboard sistemiyle çalışan reklâm ajanslarının pazardaki tıkanıklığının önüne geçebilecek yeni alanlar doğurulmuştur. Reklâm yere uygulanabilmektedir. Belediyelerden ana merkez caddeler için anlaşılarak ara kaldırım taşları kaldırılıp reklâm yapılmak istenen ( turkcell, Cola Cola vs�) firmanın isminin basılı olduğu taşlar yerleştirilmektedir. Katalogta 4. ve 8. sayfada basılı reklâm taşları örnek olarak mevcuttur.

  • Arşiv Sayısı : 3
  • Son Sayı : Katalog 2010
  • Yayın Türü : E-Katalog
  • Yayın Süresi : Tek Sayı

Taş Dizayn Kataloğu Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017