Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Turkishtime - İş Dünyası Dergisi
Ana Sayfa > Turkishtime

Turkishtime Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Turkishtime adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Turkishtime Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Turkishtime

İş Dünyası Dergisi

İHRACAT 1000

Turkishtime bu ay okurlarına çok değerli bir araştırmayı hediye ediyor: Türkiye’nin İlk 1000 İhracatçı Firması. İhracat bu yıla çok hızlı bir başlangıç yaptı. Net dış ticaret, büyümeye 2,2 puanlık katkı sağladı. Böylelikle, 2015’in son çeyreğinden itibaren, yani 5 çeyrekten beri büyümeye katkısı negatif olan net dış ticaret, tekrar büyümeye pozitif katkı vermiş oldu. Bu veriler de gösterdi ki, ihracat büyürse Türkiye büyüyor; ihracat yavaşlarsa Türkiye yavaşlıyor. Dolayısıyla Türkiye ekonomisinin dinamiklerini kavrayabilmek, öngörüde bulanmak için ihracatla ilgili veriler büyük önem taşıyor. Turkishtime ile birlikte verdiğimiz Türkiye’nin İlk 1000 İhracatçı Firması araştırması, bu alanda en önemli veri kaynağı… İhracattaki çıkışı bu sayımızda önemli röportajlar ve yazılarla analiz ediyoruz. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ile yaptığımız röportaj, hükümetin gündemindeki ihracatla ilgili konuları öğrenmek isteyenler için faydalı olacak. Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi ise Turkishtime için kaleme aldığı yazıda, ülkemizin dünya ticaretinden yüzde 1,5 pay alabilmesi için yapılan çalışmaları anlatıyor. Kapak dosyamızda, usta iktisatçı Prof. Dr. Asaf Savaş Akat’la bir röportaj da yer alıyor. Prof. Dr. Akat, Türkiye’nin büyük bir ülke olduğuna dikkat çekerek, “Bu büyüklükte bir ekonomiyi hiçbir sektör tek başına taşıyamaz. Tekstil, otomotiv, makine-döküm, dayanıklı tüketim, işlenmiş gıda, turizm, sağlık, vs. her biri lokomotiftir” diyor. Bu sayımızda ilginizi çekeceğini düşündüğüm başka dosyalar da var. Yirmi iki yaşındaki bir üniversite öğrencisinin Volkswagen Binek Araç Genel Müdürü’nün mentorluğunu yaptığını biliyor muydunuz? Dergimizin yeni editörlerinden Emel Kızıltaş, üst düzey yöneticilerin genç mentorlarıyla konuştu ve “ters mentorluğun” sağladığı faydayı inceledi. Editörlerimizden Begüm Candan ise bu yıl içinde iş dünyasında gerçekleşen atamaları inceleyerek, yeni CEO’ların hangi okuldan mezun olduğunu çıkardı: Şaşırtıcı bir tablo yok, Boğaziçi ve ODTÜ yine zirvede. Peki Koç, Sabancı gibi özel üniversite mezunlarını ne zaman CEO koltuğunda göreceğiz? Bu sorunun yanıtı da dosyamızda yer alıyor.

Başarılı bir ay dileğiyle,

Barış Soydan

  • Arşiv Sayısı : 97
  • Son Sayı : Temmuz 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Turkishtime Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017