Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Women's Health - Spor Dergisi
Ana Sayfa > Women's Health

Women's Health Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Women's Health adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Women's Health Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Women's Health

Spor Dergisi

100 YAŞINA HAZIR MISIN?

Upuzun ve mutlu bir yaşam sürmek hepimizin en büyük isteği...Ben kısa ve mutsuz yaşamak istiyorum diyen var mı aramızda? Ama tabii ki uzun ve sağlık sorunlarıyla dolu bir hayatı da istemiyoruz. Ağızımızın tadı yoksa, doğum günü pastamızda kaç mum üflediğimizin bir önemi kalıyor mu? İçten içe, 100 yaşına merdiven dayamış mutlu ve huzur dolu, sağlıklı ihtiyarları gördüğünde, "ben de böyle olabilecek miyim? diyor olabilirsin. Şunu bil ki çok şanslısın. Hepimiz şanslıyız çünkü biz hayat tarzımıza ve seçimlerimize dair farkındalıklarımızın arttığı, insan genetiğine dair çok şeyler öğrendiğimiz, bilgiye ulaşmanın artık daha kolay olduğu bir dönemde yaşıyoruz. Büyük oranda hayatımızı bizler kısaltıyor ya da uzatıyoruz.

Şimdi seni doğruca sayfa 126'ya almak istiyorum. Yüzlerindeki kırışıklıkları sevgiyle kucaklayan, hala esnek ve formda bedenleriyle yıllara meydan okuyan kadınlara bir bak. Ne görüyorsun? Ben o kırışık yüzler ve gülümseyen gözlerde koca bir hayat bilgisi görüyorum. Yaşadıkları her günü kutluyor, keyif aldıkları şeyleri daha çok yapıyor, mutluluğu ertelemiyor ve hayata iyimser bakıyorlar. Ne kadar basit ve klişe gibi görünse de bu doğru. Bunları zaten biliyorsun, ben de biliyorum, ama bir düşün: Bu bilgiyi hayatına ne kadar geçirebiliyorsun? İşte asıl yanıtlaman gereken soru... Bilgi, onu kullanabiliyorsak anlamlı. Ve biz, kendimiz için anlamı olan bilgiyi içselleştirebiliyorsak doğru yoldayız.

Sağlıklı bir yaşam sürme, iyi beslenme, içinde var olduğun bedene iyi bakma kararı, belki de hayatında vereceğin en önemli karardır. Söylemekten bıkmayacağım, tekrar söyleyeceğim, bu karar dönemsel olamaz. Bikini giymek için, gelinliğe girmek için, çok beğendiğin mezuniyet elbisesinin 36 bedenini alabilmek için diyete başlamak belki seni bugün motive eder ama ya sonra? Bikini mevsimi bitince? Düğün ve mezuniyet geçince? Seni hedefte tutacak bir hayat felsefen yoksa, aynı sıkıntıları tekrar tekrar yaşayacağını garanti edebilirim. Bu sadece diyet konusunda değil, hayatın her alanında geçerli. İyi ve güzel şeyler daimi çaba göstermeyi, odakta kalmayı ve büyük resimden uzaklaşmamayı gerektiriyor.

Tabii ki belirli dönemlerde motivasyona ihtiyaç duyman doğal. Aksi takdirde hepimiz kurulu birer makine gibi yiyor, hareket ediyor, hayatımızı aynı rutinde sürdürüyor olurduk. Bu mümkün değil! Dönem dönem kilo alabiliriz, egzersizden uzaklaşabiliriz, içimizden hiçbir şey yapmak gelmeyebilir. Çünkü insanız!

Bu ay işte bu sorunları yaşayan okurlarımıza destek olalım istedik ve uzmanlarımızın yardımıyla tam 14 sayfalık bir rehber hazırladık. Diyetisyen Dilara Koçak, beslenmeni gözden geçirmeni sağlayacak önerilerini paylaştı ve senin için bir diyet planı hazırladı. Egzersiz Danışmanı Çağdaş Cemre Kılıç, seni hedefine götürecek etkili egzersizler içeren bir antrenman programı oluşturdu. Fitness Editörümüz Irmak Yaşar ise hem dosyanın içeriğini hazırladı, hem de egzersiz çekimlerinde modellik yaptı. Sen de onun kadar fit olabilirsin! Planımızı adım adım uygularsan, dört haftada hem motivasyonun geri dönüyor, hem de gözle görülür bir değişim seni bekliyor. Tabii her şey sende başlıyor ve sende bitiyor. Karar verip başlamak, sonuçları gözlemlemek ve bizimle paylaşmak sana kalıyor! Karar verip başlamak, sonuçları gözlemlemek ve bizimle paylaşmak sana kalıyor! Mesajlarını, aklına takılanlar olursa sorularını, motivasyon ve liham dolu fotoğraflarını, kısacası her tür paylaşımını heyecanla bekliyoruz.

Annelik gücüyle, doğurabilme mucizesiyle donatılmışız her birimiz... Çocuğumuz olsun ya da olmasın hepimiz anneyiz, hem de dünyaya geldiğimiz andan itibaren. İşte bu yüzden iyi ki kadınız! Anneler Günümüz kutlu olsun.

Sevgimle...

Sibel Yeşilçay

  • Arşiv Sayısı : 38
  • Son Sayı : Mayıs 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Women's Health Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017